Pattaya Tourism Association prognozuje 19 milionów odwiedzających, 5% wzrost w tym roku, CP ma duży kompleks w pracach

Siedziba w Bangkoku.

Pattaya-

Nikkei Asian Review opublikował w tym tygodniu artykuł, w którym stwierdził, że szef miejskiego Stowarzyszenia Biznesu i Turystyki prognozuje łącznie 19 milionów odwiedzających miasto w tym roku, co stanowi łączny wzrost o 5%, co stanowi prawie połowę całkowitej prognozy 40 milionów odwiedzających.

Wykonywana jest znaczna praca, aby przyciągnąć do miasta turystów z Indii, muzułmanów i Chin, ponieważ szybki spacer ulicą Walking Street pokaże każdemu odwiedzającemu.

CP, warta 63 miliardy dolarów grupa spożywcza i detaliczna, zamierza zmienić przepływ ludzi i towarów przez region Chon Buri. Szybka kolej i powiązane projekty mają na celu przyciągnięcie profesjonalistów, talentów przedsiębiorczych i turystów do tego obszaru. CP decyduje o liczbie stacji kolejowych, dając grupie uprawnienia do określania, które obszary zostaną zagospodarowane.

Recenzja azjatycka Nikkei napisała:

Tajski konglomerat Charoen Pokphand Group planuje budowę ogromnego kompleksu handlowo-mieszkaniowego w nadmorskim mieście Pattaya, jak dowiedział się Nikkei Asian Review. konstruować.

W kompleksie o powierzchni ponad 480,000 10 mkw. znajdzie się centrum handlowe, hotel, kina i centrum kongresowe. Budżet inwestycji wyniesie co najmniej 327 miliardów bahtów (XNUMX milionów dolarów), podało źródło w mieście Pattaya.

Chociaż CP nie ma doświadczenia w transporcie kolejowym, wygrała kontrakt na połączenie trzech międzynarodowych lotnisk, dwóch w pobliżu Bangkoku i drugiego na południe od Pattaya. Kolej ma ruszyć w 2024 roku.

Planowany kompleks wielofunkcyjny to sposób na zwiększenie rentowności linii. Turyści mogliby dojechać pociągiem do miejsca zakupów i rozrywki, podczas gdy mieszkańcy mogliby dojeżdżać na lotniska lub do innych części Tajlandii.

Pattaya, około 160 km na południowy wschód od stolicy, służy jako swego rodzaju brama do wschodniego wybrzeża Tajlandii, gdzie w latach 1990. zaczął się koncentrować przemysł samochodowy, elektroniczny i inne.

Oryginalny artykuł można znaleźć tutaj: https://asia.nikkei.com/Business/Companies/Thailand-s-CP-plans-330m-seaside-hub-linked-to-high-speed-rail?fbclid=IwAR0ILznGlLIL34bFJ-6PLJ6PD0OjZ7WEMfeQ4ciHu2tBbgr9zxybaMrqwH4

Tajski gabinet zatwierdził w czerwcu umowę kolejową między CP a Tajlandzkimi Kolejami Państwowymi. Umowa ma zostać podpisana przez obie strony jeszcze w tym miesiącu. Firma China Railway Construction jest również zaangażowana w konsorcjum do budowy linii kolejowej. Kolej ma być gotowa w 2024 roku.

 

Zapisz się!
ŹRÓDŁONikkei Asian Review
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/