Obywatel Korei Południowej poszukiwany w Interpolu Red Alert za rzekomy handel ludźmi złapany w Pattaya

Pattaya-

Funkcjonariusze policji we współpracy z południowokoreańskimi organami ścigania ogłosili schwytanie obywatela Korei Południowej, pana Giheon Kim, który ma dziś 42 lata. Został aresztowany 10 lipca 2019 r. w Pattaya na podstawie wskazówki i był poszukiwany na podstawie czerwonego alertu INTERPOL-u wydanego w październiku 2018 r.

W ostrzeżeniu stwierdzono, że pan Kim jest podejrzany o handel kobietami z okolic Pattaya i Bangkoku do Korei. Pełne ostrzeżenie jest tutaj:

Stwierdza, że ​​w czerwcu 2018 r., wykorzystując zatrudnienie jako przynętę i wraz z kilkoma innymi nienazwanymi Koreańczykami, zwabił do Korei pięć Tajek. W ostrzeżeniu czytamy, że kobiety były następnie zmuszane do prostytucji wbrew ich woli oraz zabierano im paszporty i dokumenty tożsamości. W ostrzeżeniu zarzuca się, że kobiety próbowały uciec i zostały złapane i ukarane zarówno słownie, jak i fizycznie.

Według władz tajlandzkich uciekł do Tajlandii jesienią 2018 r., a jego wiza turystyczna wygasła w grudniu 2018 r. Według urzędników imigracyjnych, którzy poinformowali prasę, przebywał na przedłużeniu pobytu przez 196 dni.

Został przyłapany na kolacji w pobliżu jego mieszkania w Central Pattaya po anonimowym napiwku.

Grozi mu deportacja, tajskie zarzuty za przedłużanie pobytu i maksymalnie trzydzieści lat więzienia.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/