W tym tygodniu w sporcie w Pattaya, 16 lipca 2019 r.-Kolumna gości

 

Autor: Danny Knobler

Uderzenie perkusji rozpoczyna się na początku i przechodzi do ostatniego gwizdka i dalej. Joe chwyta za megafon i błaga innych członków grupy kibiców Pattaya Dangerous Family, aby zaśpiewali.

Fani są mieszanką Thai i Farang. Słowa piosenek są mieszanką języka tajskiego i angielskiego.

„Jesteśmy Pattaya! Jesteśmy Lomą!”

Loma jest oczywiście tajskim odpowiednikiem delfina. Pattaya Discovery United FC to Delfiny. A Pattaya Dangerous Family to grupa lojalnych kibiców, którzy podążają za nimi w domu i na wyjeździe w Thai Fourth Division.

To piłka nożna lub piłka nożna, jeśli jesteś Amerykaninem lub Australijczykiem. Gra jest znajoma, nawet jeśli poziom gry nie jest dokładnie główną ligą. Doświadczenie jest wyjątkowo tajskie, z odrobiną wyjątkowości Pattaya.

Tajski hymn królewski jest odtwarzany przed meczami, tak jak przed filmami w tutejszych kinach. Gracze witają się i kibiców wai. Po meczu obie drużyny idą salutować każdej grupie kibiców, a kibice (jedyny raz przez cały dzień) dopingują przeciwnika.

A zespół Pattaya Discovery United dołącza do wiwatów i robi zdjęcie zespołu przed kibicami.

W ostatnich tygodniach zdjęcia były szczęśliwe, ponieważ zespół Pattaya był na fali. Z czterema zwycięstwami z rzędu, Delfiny mają 10-4-4 w sezonie, trzecie w lidze, osiem punktów przewagi i co ważniejsze tylko trzy punkty od drugiego miejsca. Jeśli zdołają pokonać Koh Kwang FC w sobotnie popołudnie w Chantaburi, zdobyliby nawet punkty z Koh Kwangiem o drugie miejsce awansu do trzeciej ligi.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego miasto takie jak Pattaya, z tak lojalnym wsparciem, ma tylko drużynę Czwartej Dywizji, to słuszne pytanie. Przez ostatnie kilka lat mieściła się tutaj drużyna ekstraklasy o nazwie Pattaya United. Ale po ostatnim sezonie właściciele przenieśli drużynę do Samut Prakan na przedmieściach Bangkoku.

Jeśli wpiszesz w Google tabelę Thai Premier League, nadal pokazuje ona drużynę jako Pattaya United, zaledwie dwa punkty od szczytu tabeli. Ale jeśli sprawdzisz sumy frekwencji, znajdziesz Samuta Prakana na samym dole, średnio tylko 2,476 na mecz.

Nie trzeba dodawać, że zespół, który odniósłby sukces, poradziłby sobie znacznie lepiej w Pattaya. Dużo, dużo lepiej z każdą promocją i/lub ze stadionem bardziej dostępnym z centrum miasta.

Pattaya United grała na stadionie Nongprue Municipality Stadium, na tym samym terenie, z którego korzystają teraz Pattaya Discovery United. Znajduje się na Darkside, prawie dziewięć kilometrów od głównego obszaru turystycznego, 20-40 minut jazdy taksówką lub wynajętym autobusem bahtów.

Na szczęście lojalny fan Pattaya Discovery o imieniu Mike Lowe organizuje autobus bahtów z Retox Game On Soi Honey na każdą grę domową. Rozpoczęcie jest o 4, ale autobus odjeżdża tuż po 2, aby umożliwić zatrzymanie się przed meczem w barze blisko ziemi. Piwa przed grą w tym barze sprzedają się za 55 bahtów, a piwo na ziemi kosztuje 80 bahtów za dużą butelkę Chang lub Leo. Kilku sprzedawców żywności regularnie pojawia się na ziemi, z kebabami, szaszłykami z kurczaka i kałamarnic oraz kuleczkami z krewetek wśród produktów oferowanych podczas ostatniego meczu w domu.

Następny mecz u siebie odbędzie się 27 lipca i jest duży. Pattaya Discovery gra Bankhai United, zespół na szczycie tabeli.

**

W ciągu roku w Pattaya odbywa się wiele innych wydarzeń sportowych, a ta okresowa kolumna w The Pattaya News będzie na bieżąco informować o nich wszystkich.

Największym corocznym wydarzeniem jest Honda LPGA Thailand, regularny przystanek na trasie najlepszych kobiet golfa. Turniej odbywa się co roku od 2006 roku, z 70 najlepszymi graczami na świecie i pulą nagród w wysokości 1.6 miliona dolarów. Daty turnieju 2020 nie zostały jeszcze ogłoszone, ale zwykle odbywa się on w ostatni weekend lutego w Siam Country Club.

Drugie duże wydarzenie w tym roku ma miejsce we wrześniu, kiedy Pattaya będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Podnoszeniu Ciężarów w 2019 roku. To ogromny turniej w świecie podnoszenia ciężarów, ponieważ służy jako kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Turniej zaplanowano na 18-27 września na Eastern National Indoor Sports Stadium, który znajduje się niedaleko Sukhumvit na południe od miasta. Oczekuje się, że wezmą w nim udział ciężarowcy ze 197 krajów.

Danny Knobler od 40 lat zajmuje się sportem w Stanach Zjednoczonych, pisząc dla Bleacher Report, CBSSports.com, ESPN.com, i wiele innych stron internetowych i publikacji. Możesz go teraz znaleźć w barze sportowym Danny'ego na Soi Made In Thailand w Pattaya, gdzie możesz oglądać na żywo i nagrywać wydarzenia sportowe z dowolnego miejsca na świecie.

Uwaga od redakcji: Chcesz napisać dla nas i opisać coś bliskiego Tobie lub lokalnej społeczności? Zawsze szukamy wolontariuszy. Napisz do nas na Facebooku lub napisz do nas na Pattayanewseditor@gmail.com.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/