Operatorzy łodzi motorowych, sprzedawcy na plaży, w obecnych świętach przyjmują do 80% mniej turystów w porównaniu z poprzednim rokiem

Pattaya-

Członkowie powiązanej lokalnej prasy, w tym The Pattaya News, przeprowadzili wywiady z wieloma lokalnymi operatorami plażowymi wczoraj po południu 16 lipca 2019 r. na temat biznesu w tym roku w pierwszym dniu dwudniowego święta religijnego. Zapytano ich konkretnie o liczbę turystów w porównaniu z poprzednim rokiem oraz liczbę turystów odwiedzających wyspy i biorących udział w zajęciach plażowych, takich jak wypożyczanie leżaków.

Odpowiedzi nie były pozytywne.

Chociaż nie jest to naukowe, każdy sprzedawca, z którym rozmawiano, powiedział, że z roku na rok odnotował znaczne pogorszenie koniunktury w tym święcie. Obejmuje to turystów krajowych i zagranicznych.

Kilku operatorów łodzi motorowych twierdziło, że ich działalność spadła o 80% rok do roku, nie tylko z powodu tego święta, i że dysponuje danymi finansowymi, które to potwierdzają.

Tymczasem sprzedawcy leżaków twierdzili, że ich działalność spadła o około 50%. (Nota redakcyjna: Są to, jak stwierdzono, wyniki nienaukowe) Jest to po tym, jak lokalny urzędnik ds. turystyki podał niedawno, co teraz może się wydawać, optymistyczną liczbę, w której turystyka w mieście spadła o 30% w porównaniu z europejskimi turystami innej prasie. Pattaya News nie poinformowała o tym artykule, ponieważ nie byliśmy obecni przy tych oświadczeniach, ale były na wczoraj.

Dzisiaj, 17 lipca 2019 r., jest drugi dzień dwudniowego święta religijnego i początek buddyjskiego Wielkiego Postu.

Właściciele firm, z którymi przeprowadzono wywiady, stwierdzili, że za pogorszenie koniunktury obarczają kilka czynników, takich jak światowa gospodarka, wojna handlowa z Chinami czy turyści odwiedzający inne plaże i wyspy, takie jak Koh Samet czy Koh Chang.

Bez względu na powody, właściciele lokalnych biznesów plażowych nie są zadowoleni i mają nadzieję, że rząd podejmie działania na rzecz rozwoju turystyki. Wyrażali ostrożny optymizm, że działania podejmowane przez władze lokalne zwiększą turystykę, takie jak prace nad naprawą corocznego problemu powodzi, lepsza praca policji i bardziej regularne festiwale i imprezy.

Uwaga redaktorów: Żadna z osób, z którymi przeprowadzono wywiady, nie obwiniała przepisów imigracyjnych ani siły bahtu za pogorszenie koniunktury w turystyce.

 

 

 

 

ŹRÓDŁOStowarzyszenie prasowe Pattaya
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/