Nowy minister turystyki podkreśla znaczenie bezpieczeństwa turystów, kładąc nacisk na imprezy sportowe

Nasz nowy minister turystyki w Tajlandii, fot. The Nation.

Nowo mianowany minister turystyki i sportu Pipat Ratchakijprakan mówi, że zapewnienie bezpieczeństwa turystom jest jego najpilniejszym zadaniem.

Pipat powiedział 18 lipca: „Tajlandia musi dać turystom pewność, że odwiedzą ten kraj”.

Przysiągł, że nadchodząca administracja zrobi wszystko, aby wszyscy turyści czuli się mile widziani, ale podkreślił, że cała polityka zależy od opinii premiera. Obejmowało to wszelkie specjalne kroki mające na celu zachęcenie gości z Chin, które zapewniają największą liczbę turystów.

„Osobiście uważam, że nasz kraj jest jednym z najlepszych miejsc na świecie i postaramy się zaprosić do Tajlandii turystów z krajów o silnej gospodarce” – powiedział.

„Rozprzestrzenimy nasze wysiłki na wiele grup, a nie na konkretną grupę. Chciałbym zapewnić turystom jak największą wygodę, ale najpierw będziemy musieli wysłuchać polityki premiera.”

Pipap powiedział, że postawił sobie dwa cele: zwiększenie turystyki w kraju, a co za tym idzie ważnych dochodów, ale także pomoc w przekształceniu obiecujących juniorów w sukcesy seniorów.

„Myślę, że wiele osób z całego świata chce przyjechać do Tajlandii i powinniśmy organizować tutaj duże imprezy sportowe, ponieważ pomogłoby to wygenerować dodatkowy dochód dla kraju” – powiedział.

Jeśli chodzi o sportową stronę swojej ministerialnej roli, powiedział, że ma nadzieję przyciągnąć do kraju więcej imprez światowej klasy.

„W tej chwili mamy już Moto GP, a premier wspomniał o możliwości zorganizowania zawodów biegowych na światowym poziomie [sportu, który łączy bieganie z wędrówkami], a także e-sportu” – powiedział Pipat.

Źródło: Naród/Wiza tajska

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/