Policja w Pattaya bada zarzuty fałszywej policji wyłudzającej pieniądze za e-papierosy

Pattaya –

Policja w Pattaya prowadzi dochodzenie po tym, jak Tajlandczyk zgłosił, że mężczyźni podający się za policję wyłudzili od niego pieniądze za używanie e-papierosów.

Dzisiaj, 26 lipca 2019 r., tuż po północy, 24-letni pan Panuwat Subun z Ayutthaya przybył na komisariat policji miasta Pattaya, gdzie poinformował, że czterech mężczyzn podających się za funkcjonariuszy Sekcji Śledczej Policji Regionu 2 wyłudziło od niego pieniądze .

https://www.youtube.com/watch?v=iEX2bGJKtN8

Panuwat powiedział policji, że mężczyźni przyłapali go na stacji benzynowej w południowej Pattaya z dwoma zestawami e-papierosów, które pierwotnie kosztowały 1,250 bahtów za każdy zestaw.

Twierdził, że poprosili go o 30,000 20,000 bahtów za to, że nie wysłał go na komisariat. Powiedział, że nie ma wystarczającej ilości gotówki, więc dał im złotą bransoletkę o wartości około 5,000 XNUMX bahtów i XNUMX bahtów w gotówce.

Następnie zabrali go do pickupa i wywieźli na Pattaya Beach Road w pobliżu Soi 13/2.

Podpułkownik Kamon Appakarat, zastępca policji dochodzeniowej policji miejskiej Pattaya, twierdzi, że prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu.

Wapowanie w Tajlandii jest ściśle niezgodne z prawem, a w Tajlandii obowiązują jedne z najsurowszych kar na świecie za wapowanie.

Od czasu ostrego ataku na wapowanie mniej więcej dwa lata temu w wiadomościach regularnie pojawiają się historie głównie turystów, którzy twierdzą, że wyłudzono od nich kwotę do 50,000 XNUMX bahtów. Tymczasem tajski szef Phillip Morris w Tajlandii prowadzi kampanię na rzecz przyszłości wolnej od dymu i ma nadzieję, że uda mu się zmienić surowe tajskie przepisy dotyczące wapowania.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/