Grupa emigrantów z siedzibą w Isaan wystosowała petycję do rządu z prośbą o reformę imigracyjną

Tajlandia-

Grupa emigrantów z siedzibą w Isaan uruchomiła petycję lobbującą za reformą tajlandzkiego Biura Imigracyjnego, a także za zniesieniem formularza TM.30.

Grupa określa się jako „zbiór obcokrajowców i Tajów pragnących zreformować tajską imigrację”.

Petycję można znaleźć na http://reform-thai-immigration.com/

Organizatorzy chcą skłonić do podpisania petycji 10,000 XNUMX osób.

Gdy cel zostanie osiągnięty, petycja wraz z poniższym listem zostanie wysłana do premiera Tajlandii, szefa wydziału imigracyjnego Tajlandii i szefa gazety spraw zagranicznych.

Petycja została również umieszczona na stronie w języku tajskim. TM30, który jest obecnie energicznie egzekwowany w całym kraju, to zasada, zgodnie z którą w ciągu 24 godzin od przybycia cudzoziemca pod nowy adres należy złożyć formularz. Obejmuje to obcokrajowców, którzy mieszkają tutaj w pełnym wymiarze czasu pracy lub wizy emerytalne, wyjeżdżając, powiedzmy, na weekend poza miasto do innej prowincji.

W ciągu ostatnich kilku tygodni w tajlandzkich mediach pojawiło się wiele doniesień o obcokrajowcach, którzy nie zgłaszają się i wybierają się na dwudniową wizytę do Bangkoku, aby spotkać się z przyjaciółmi i rodziną, a następnie otrzymują tysiące bahtów grzywny za niezłożenie zgłoszenia w ciągu 24 godzin.

Reakcja w mediach społecznościowych jest mieszana. The Pattaya News zauważa, że ​​niektórzy ją popierają, niektórzy twierdzą, że obcokrajowcy są gościem w kraju i nie powinni kwestionować zasad, a niektórzy twierdzą, że chociaż proces myślowy był przyjemny, to nic by nie dało . Niektórzy mówili nawet, że nazwiska z listy mogą być używane do identyfikacji niezadowolonych obcokrajowców i stwarzania im dalszych problemów przy imigracji.

 

List brzmi: (Uwaga redaktora, nie edytowaliśmy listu, błędy ortograficzne i gramatyczne pochodzą od autorów listu)

 

Do:

Tajski rząd i tajska imigracja

 

Jesteśmy reprezentatywną grupą obcokrajowców i Tajów mieszkających w Tajlandii z tajlandzkimi małżonkami lub partnerami i tajlandzkimi dziećmi. Tu pracujemy, przyczyniamy się do społeczności i gospodarki kraju.

 

Kochamy Tajlandię i dokładamy wszelkich starań, aby przestrzegać lokalnych przepisów. Ostatnio nowe zasady obowiązywały na: imigracja powoduje ogromne problemy dla społeczności obcokrajowców, a niektórzy z nich mieszkali tutaj i nie sprawiali żadnych problemów władzom Tajlandii.

 

Zgodnie z art. 37 każdy cudzoziemiec przebywający w Tajlandii, który odwiedza inną prowincję na dłużej niż 24 godziny, musi zgłosić się do urzędu imigracyjnego. W Tajlandii jest 77 prowincji. Oznacza to, że jeśli zagraniczny nauczyciel mieszka w Buriram i zdecyduje się spędzić weekend w Surin, w poniedziałek rano nie może uczyć. Musi zgłosić się do urzędu imigracyjnego. Nawet jeśli mieszka z żoną i dziećmi, a wynajmujący (jego żona) również musi zgłosić się do urzędu imigracyjnego z formularzem TM30. Imigracja posiada już ewidencję adresów wszystkich cudzoziemców. Każdy cudzoziemiec musi podać swój adres na formularzu TM47, jeśli przebywa w Tajlandii przez 90 dni.

 

Całkowicie rozumiemy rozumowanie stojące za formularzem TM47 i wielu z nich z zadowoleniem przyjęło raportowanie online. Tak jest w większości krajów zachodnich. Musimy również ubiegać się o przedłużenie wizy o rok.

Do 2018 r. stosowanie formularza TM30 nigdy nie było ściśle egzekwowane. Ale teraz obcokrajowcy i Tajowie są karani grzywnami za niezłożenie formularza TM30 po powrocie na swój adres domowy po weekendzie w innej prowincji. Zgłoszenie to dotyczy również turystów, ale obowiązkiem hoteli jest zgłoszenie tych cudzoziemców do imigracji. Co dzieje się z osobami mieszkającymi w zakwaterowaniu AirBNB?

 

Albo mieszkać w domach z tajlandzkimi właścicielami, a nawet ich tajską rodziną jako właścicielami? Wielu turystów jest coraz bardziej sfrustrowanych stosowaniem nowych zasad TM30.

 

Wspólnie grupa osób podpisujących tę petycję chciałaby zmiany prawa, która doprowadziłaby do całkowitego zniesienia formularza TM30. To prawo imigracyjne obowiązuje od 1979 roku.

 

Przepisy mogą się zmieniać i ewoluować, aby pozostać w zgodzie z dzisiejszą technologią. Głęboko wierzymy, że forma TM30 jest przestarzała i powoduje zbyt wiele problemów, które nie istniałyby w przeszłości. Turyści i emigranci przybywający do Tajlandii są również sprawdzani na lotniskach lub w punktach imigracyjnych. Technologia staje się coraz lepsza, zgłaszanie adresów na papierze, osobiście, nie jest wydajne i przynosi efekt przeciwny do zamierzonego.

 

Korzystanie z Formularza TM 30 nie pomaga ani nie minimalizuje terroryzmu i stanowi obowiązek wobec tajlandzkich właścicieli mieszkań, ponieważ to oni muszą zgłaszać swoich zagranicznych gości. Jako formularz TM28 jest również nieskuteczny, ponieważ większość posterunków policji nawet nie wie, co to jest i często nie akceptuje tego, mimo że wyraźnie mówi, że można go złożyć na lokalnym posterunku policji (patrz punkt 37 (4) ustawy o imigracji). Tak więc istnieje wiele modyfikacji, które można wprowadzić w klauzulach 37 i 38 Ustawy o imigracji Tajlandii.

 

Z całym szacunkiem apelujemy do rządu Tajlandii o zmodyfikowanie Ustawy o imigracji, lub jak przed 2018 r. nie egzekwowanie formularza TM30 tak rygorystycznie (może to było w Phuket, ale tak naprawdę nie wszędzie i niejednolicie). My, jako grupa, wierzymy, że ścisłe egzekwowanie formy TM30 przyniesie tylko więcej problemów i ostatecznie pokaże ogromny spadek w turystyce, inwestycjach zagranicznych i istnieniu tajlandzkich rodzin mieszkających z obcokrajowcami. Prosimy o to w interesie Tajlandii.

 

To nasza uroczysta prośba w imieniu każdego obcokrajowca mieszkającego lub podróżującego po naszej ukochanej Tajlandii. Prosimy o przyjęcie tego listu jako sugestii i sposobu rozwiązania jednego problemu, który naszym zdaniem może jedynie zwiększyć presję i ostatecznie wywrzeć negatywny wpływ na tajską gospodarkę.

 

Z poważaniem.

 

Niech żyje król.

[Twoje imię]

Petycję można znaleźć na http://reform-thai-immigration.com/

ŹRÓDŁOWiza tajska,
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/