Minister finansów mówi ludziom i inwestorom, aby nie wpadali w panikę z powodu bombardowań, władze poradzą sobie z sytuacją

Minister finansów Uttama Savanayana w piątek po południu (2 sierpnia) poprosił ludzi, aby nie wpadali w panikę po serii małych eksplozji w Bangkoku.

Pomimo spadku indeksu SET, Uttama powiedział, że uważa, że ​​zamachy nie wpłyną zbytnio na zaufanie inwestorów, ponieważ władze będą w stanie kontrolować sytuację.

Dodał, że ministerstwo wkrótce uruchomi działania stymulacyjne na drugą połowę, aby zadbać o sektor rolny i odpowiedzieć na niestabilną gospodarkę światową.

Rząd będzie również musiał szukać nowych źródeł dochodów, biorąc pod uwagę niedawną korektę deficytu budżetowego do 469 mld Bt z poprzednich 450 mld Bt.

 

O 13:36 indeks SET spadł o 1.23 proc. do 1,678.78.

ŹRÓDŁONaród, Thaivisa
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/