Minister finansów mówi ludziom i inwestorom, aby nie panikowali w związku z zamachami bombowymi, władze poradzą sobie z tą sytuacją

Minister finansów Uttama Savanayana w piątek po południu (2 sierpnia) poprosił ludzi, aby nie wpadali w panikę po serii małych eksplozji w Bangkoku.

Pomimo spadku indeksu SET, Uttama powiedział, że uważa, że ​​zamachy nie wpłyną zbytnio na zaufanie inwestorów, ponieważ władze będą w stanie kontrolować sytuację.

Dodał, że ministerstwo wkrótce uruchomi działania stymulacyjne na drugą połowę, aby zadbać o sektor rolny i odpowiedzieć na niestabilną gospodarkę światową.

Rząd będzie również musiał szukać nowych źródeł dochodów, biorąc pod uwagę niedawną korektę deficytu budżetowego do 469 mld Bt z poprzednich 450 mld Bt.

 

O 13:36 indeks SET spadł o 1.23 proc. do 1,678.78.

Obraz po treści postu
ŹRÓDŁONaród, Thaivisa
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/