Dziś rano w Bangkoku wybuchło kilka małych bomb, cztery ranne

Dziś rano w Bangkoku eksplodowały cztery małe bomby:

Około 8:10 rano doszło do eksplozji w białym samochodzie lub w jego pobliżu na parkingu przed budynkiem Mahanakorn, najwyższym budynkiem Bangkoku, w pobliżu stacji BTS Chong Non-Si.

Około 8:30 doszło do kolejnej eksplozji w małej szkółce kwiatowej, znajdującej się pod chodnikiem łączącym stację BTS z budynkiem Mahanakorn.

Do tej pory cztery osoby zostały ranne.

Trzy z tych rannych to kobiety sprzątające ulicę, gdy wybuchła bomba. Zdjęcia na lokalnych stronach internetowych pokazały, że wyglądają na oszołomionych i są leczeni przez medyków. Jeden został zabrany do karetki.

Naoczni świadkowie powiedzieli, że ochroniarz również został ranny w pobliżu 77-piętrowego budynku King Power Mahanakhon – należącego do grupy King Power, która zalicza klub piłkarski Leicester City do swoich aktywów. Teren został częściowo odgrodzony, gdy policja przeszukała teren.

Płk Kritsana Pattanacharoen, zastępca rzecznika Royal Thai Police (RTP), powiedział, że jedna z rannych została wysłana do szpitala Chulalongkorn. Drugi odniósł tylko drobne obrażenia i mógł wrócić do domu.

Zespół Explosive Ordnance Disposal (EOD) przybył na miejsce zdarzenia około godziny 9.30:XNUMX i znalazł w gruzach pierwsze ślady pocisków kulkowych.

Trzecia eksplozja została zgłoszona dziś rano w Centrum Rządowym Chaengwattana i wybuchł pożar w dzielnicy Pratunam w Bangkoku.

Co więcej, wczoraj (czwartek) w Komendzie Głównej Policji znaleziono podejrzaną paczkę, ale policja nie potwierdzi, czy te pięć incydentów jest ze sobą powiązanych.

Policja potwierdziła również kolejną eksplozję w pobliżu budynku King Power przy ulicy Rama 9.

Policja poprosiła publiczność o czujność, ale nie o panikę.

Premier Tajlandii Prayut Chan-o-cha potępił osoby stojące za zamachami i napisał na Twitterze, że już nakazał osobom odpowiedzialnym ochronę ludzi i opiekę nad rannymi w tweecie o 11:12 rano.

Później tego ranka na chodnikach przed kwaterą główną Royal Thai Army, również przy Chaeng Wattana Road, obok budynku rządowego, gdzie dzisiaj wystrzeliły pierwsze dwa urządzenia, znaleziono dwa niewybuchowe urządzenia.

Wczoraj wieczorem w Komendzie Królewskiej Policji pozostawiono fałszywą bombę, która może być powiązana z dzisiejszym incydentem.

Uważano, że urządzenia, które eksplodowały, to tak zwane „bomby pingpongowe”, wielkości piłki tenisowej. Wyglądały na symboliczne ataki, których celem było zawstydzenie rządu podczas głównego szczytu, ale nie miały na celu spowodowania masowych ofiar.

W ten weekend w Bangkoku odbywa się ważny szczyt bezpieczeństwa w Azji Południowo-Wschodniej, w którym biorą udział najwyżsi urzędnicy ze Stanów Zjednoczonych i Chin.

Nie było natychmiastowego roszczenia do odpowiedzialności za wybuchy.

Z niektórymi informacjami pochodzącymi z ThaiPBS

ŹRÓDŁOTajskiPBS
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/