Susza Katastrofa Początkowe szkody szacowane na 10 miliardów bahtów

BANGKOK, 3 sierpnia 2019 r. (NNT) – Najnowsze szacunki Uniwersytetu Tajlandzkich Izb Handlowych (UTCC) pokazują, że tegoroczna susza dotknęła około 1,330 kilometrów kwadratowych gruntów rolnych, z których większość to uprawy ryżu, a początkowe szkody szacuje się na około 10 miliardów bahtów.

Uniwersytet Tajskich Izb Handlowych (UTCC) przeprowadził ankietę dotyczącą tegorocznej katastrofy suszy, zebraną z agencji rządowych zajmujących się rolnictwem i firm prywatnych na podstawie 109 próbek danych z całego kraju. Badanie wykazało, że katastrofa najbardziej ucierpiała w sektorze rolnym, zwłaszcza w regionie północnym i północno-wschodnim, co wpłynęło na plony i dochody rolników.

Według danych Departamentu Rozszerzenia Rolnictwa na dzień 1 sierpnia 2019 r. w tym roku klęska suszy dotknęła 1,341 km656 użytków rolnych, z czego większość to gospodarstwa ryżowe na 7.5 km9.8 z uszkodzeniami szacowanymi na XNUMX mld bahtów, a następnie upraw kukurydzy, trzciny cukrowej dla fabryk i tapioki, podnosząc ogólne szacunki szkód do XNUMX miliarda bahtów.

Dyrektor Centrum Prognoz Gospodarczych i Biznesowych UTCC (CEBF), Thanawat Polvichai, powiedział dziś, że Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof podniósł status obszaru dotkniętego katastrofą w większości miejsc, pozostawiając tylko jedną prowincję, która ma pomóc złagodzić kryzys dzięki rządowej gospodarce wodnej i działaniom deszczowym. Centrum spodziewa się jednak, że szkody osiągną 18 miliardów bahtów, jeśli kryzys będzie trwał przez kolejny miesiąc.

Oczekuje się, że ogólne szkody zwiększą się do 37 miliardów bahtów, jeśli susza przedłuży się do września, ponieważ wpłynie to na cykl uprawy ryżu w porze deszczowej; obniżyłoby to oczekiwany wzrost gospodarczy Tajlandii do 2.9 proc. z 3 proc.

Wiceprzewodniczący Tajlandzkiej Izby Handlowej i przewodniczący komitetu rozwoju gospodarczego regionu centralnego Jit Siratranont zgadzają się, że uprawa ryżu na mokro może zostać uratowana, jeśli w tym okresie zaczną padać deszcze, dodając, że rząd powinien pilnie zapewnić gospodarstwom niezbędne wsparcie i stymulować gospodarkę pod różnymi względami, ponieważ przedłużająca się susza wpłynie na gospodarkę oddolną, oprócz spowolnienia w sektorze eksportu.

ŹRÓDŁONarodowe Biuro Informacyjne Tajlandii
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/