Minister Turystyki Tajlandii zajmuje się podwójnymi cenami dla obcokrajowców, mówi, że powinny one być takie same jak tajskie ceny

File Photo, tajski minister turystyki.

Bangkok

Tajlandia może być świadkiem początku końca tematu, który irytuje wielu odwiedzających i mieszkańców królestwa, podwójne ceny dla obcokrajowców i turystów.

Nowy minister turystyki i sportu Tajlandii, Pipat Ratchakitprakarn, rozmawiał dziś rano z tajlandzkimi reporterami, 6 sierpnia 2019 r., o tym, co należy zrobić, aby szczególnie stymulować sektor turystyczny.

Powiedział, że ceny dla Tajów i turystów w miejscach historycznych i zabytkowych, takich jak ruiny Sukhothai i Ayuthaya, powinny być takie same. Nie było jednak jasne, czy faktycznie ustanowi plan rozwiązania tego problemu lub podejmie jakiekolwiek działania, czy też wyraził osobistą opinię dotyczącą cen.

Odniósł się również do wielu ważnych dla niego rzeczy, które obejmują:

– Międzynarodowe wydarzenia sportowe, takie jak wyścig motocyklowy Moto GP w Buriram. Powiedział, że organizowanie międzynarodowych imprez sportowych nie tylko przyciąga odwiedzających, ale także przybliża kraj zawodnikom i ich drużynom. Pattaya w szczególności pracuje nad tym, aby zostać Miastem Sportu. Powiedział, że ci, którzy przyjeżdżają ze sportowcami, jak rodzina, przyjaciele, trenerzy itp., również sporo spędzają w atrakcjach turystycznych, hotelach, restauracjach i barach. Hosting e-sportu może być również dobrym pomysłem, powiedział, ponieważ Tajlandia stała się centralnym punktem e-sportu w ciągu ostatnich kilku lat.

- To samo może dotyczyć turystyki medycznej, ponieważ do Tajlandii przyjeżdżali nie tylko chorzy, ale ich rodziny i przyjaciele, którzy zatrzymywali się w hotelach, chodzili do restauracji i odwiedzali atrakcje turystyczne, powiedział Pipat.

- Dbanie o dobro turystów było jego priorytetem numer jeden, powiedział, a bezpieczeństwo odwiedzających było na jego liście. Zamierza ściśle współpracować z Urzędem Turystyki Tajlandii i Biurem Policji Turystycznej w szkoleniu wolontariuszy, aby to zapewnić.

- Kwestie środowiskowe są również ważne z koniecznością zachowania naturalnego piękna Tajlandii i ograniczenia używania plastiku. Postawił sobie za cel 50% redukcję tworzyw sztucznych.

-Aplikacje online również muszą być aktualizowane, ulepszane i przygotowywane do użytku w pierwszej kolejności, aby zapewnić, że Tajlandia nadąża za nowoczesną technologią związaną z turystyką.

ŹRÓDŁOSanook, Thaivisa, pod redakcją Adama Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/