Bank Tajlandii obniżył główną stopę procentową o 25 punktów bazowych, próbując osłabić bahta

Bangkok-

Bank Tajlandii nieoczekiwanie obniżył referencyjną stopę procentową w środę 7 sierpnia 2019 r. po raz pierwszy od 2015 r., co powinno wspierać słabnący wzrost i osłabić silnego bahta.

Komitet polityki pieniężnej Banku Tajlandii głosował 5-2 za obniżeniem jednodniowej stopy odkupu o 25 punktów bazowych do 1.50% – poziomu przed podwyżką o tę samą kwotę w grudniu, pierwszym zaostrzeniem od 2011 roku.

Dwóch dysydentów wśród wyborców opowiedziało się za wstrzymaniem.

Komisja stwierdziła, że ​​jest zaniepokojona ogólną siłą bahtu i jego wpływem na gospodarkę i turystykę.

W sondażu agencji Reuters 14 z 15 ekonomistów przewidziało brak zmian w polityce, podczas gdy inni przewidywali obniżkę o ćwierć punktu, więc było to zaskoczeniem dla wielu analityków.

Baht jest w tym roku najlepiej prosperującą walutą w Azji, zyskując około 6% w stosunku do dolara amerykańskiego.
Zapisz się!
ŹRÓDŁOReuters, Bangkok Post
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/