Tajlandia ma na celu zmniejszenie liczby wypadków drogowych o połowę w przyszłym roku, poinformowano podczas krajowej konferencji poświęconej bezpieczeństwu drogowemu

Bangkok-

Tajlandia zamierza zmniejszyć liczbę wypadków drogowych o połowę do przyszłego roku i osiągnąć cel wyznaczony przez międzynarodowy punkt odniesienia, poinformowano uczestników krajowej konwencji bezpieczeństwa ruchu drogowego, która odbyła się w środę w Bangkoku International Trade & Exhibition Centre (BITEC).

Tematem przewodnim 14. Seminarium Bezpieczeństwa Drogowego w Tajlandii było „Odgrywaj swoją rolę i dziel się drogą” lub, aby nadać mu tajską nazwę, „Chodź, jedź, jedź bezpiecznie”. Coroczne wydarzenie ma na celu zmniejszenie bardzo wysokiego wskaźnika śmiertelności na drogach w Tajlandii, który czasami bije rekordy świata.

Uroczystości otwarcia przewodniczył wicepremier Prawit Wongsuwan. W swoim przemówieniu inauguracyjnym przytoczył przerażająco wysoką liczbę ofiar śmiertelnych na drogach – ponad 21,000 60 rocznie – średnio 6,000 dziennie – trwałe kalectwo ponad 500 XNUMX osób i wynikające z tego straty gospodarcze w wysokości XNUMX miliardów Bt.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tajlandia ma najwyższy wskaźnik śmiertelności na drogach w ASEAN i dziewiąty na świecie, tracąc 32.7 osób na 100,000 18.2 mieszkańców, w porównaniu do 17.8 na świecie i XNUMX w regionie.

Dwudniowe wydarzenie koncentruje się na integracji wszystkich rozwiązań bezpieczeństwa ruchu drogowego w jedną synergię obejmującą wszystkie odpowiednie agencje rządowe, organizacje non-profit oraz sektor publiczny i prywatny. Tegoroczne seminarium koncentruje się również na ochronie pieszych, rowerzystów, motorowerów i motocyklistów, którzy są określani przez WHO jako „narażeni na zagrożenia użytkownicy dróg” (VRU).

Zapisz się!
ŹRÓDŁONation
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/