Sieć rybacka i plastik zabijają żółwia morskiego w Chonburi

Sieć rybacka i plastik zabijają żółwia morskiego, znalezionego na plaży Dongtan w Jomtien

ZDJĘCIA: Stacja ochrony żółwi morskich Królewskiej Marynarki Wojennej Tajlandii

Sattahip –
W ten weekend znaleziono martwego żółwia morskiego.

Oficerowie w Stacji Ochrony Żółwi Morskich Królewskiej Marynarki Wojennej Tajlandii zostali powiadomieni od pana Jakkraponga Kanwaseta, który jest wybitnym członkiem sieci „Sattahip Beach Defender”, że żółw morski został znaleziony martwy na plaży Dongtan w rejonie Jomtien.

Poinformowali, że uważa się, że zielony żółw morski ma około pięciu lat. Ma 32 centymetry szerokości i 38 centymetrów długości.

Nie znaleziono na nim mikroczipa, który jest powszechnie używany do śledzenia wielu zagrożonych żółwi morskich w okolicy.

Na szyi znaleziono sieć rybacką, która spowodowała utonięcie żółwia. Jego ciało zaczęło mocno się rozkładać.

Sekcja zwłok wykazała, że ​​w jelitach żółwia znaleziono również trochę plastiku i sieci rybackiej.

To co najmniej ósmy żółw morski znaleziony w okolicy w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/