Zakaz palenia w domu zaczyna się dzisiaj

Tajlandzki zakaz palenia w domu wszedł w życie dzisiaj. Ludzie mogą być ścigani za przemoc domową przez zapalenie. 

Mówi się, że kobiety i dzieci są biorcami większości biernego palenia i od dziś można je uważać za ofiary w Tajlandii. 

W każdym województwie jest numer infolinii, pod który można zadzwonić w celu zgłoszenia naruszeń.

W rozmowie z kierownikiem dr Ronachai Khongsakonem z grupy badawczej zajmującej się tytoniem powiedział, że kobiety są szczególnie narażone, a 81% pali biernie w domu. 

Twierdził, że rocznie na całym świecie z powodu biernego palenia umiera 430,000 XNUMX osób, a dwie trzecie to kobiety.

Nowe prawo Tajlandii ma na celu 100% rzucenie palenia w domach.

Ludzie mogą zadzwonić do ośrodków Family and Protection pod numer 1300, aby zgłosić nadużycie. Sprawy mogą być następnie kierowane do sądów dla nieletnich i innych sądów.

Posunięcie to jest ostatnim z długiej linii środków mających na celu powstrzymanie ludzi od palenia w Tajlandii, zwłaszcza w miejscach publicznych, zauważa Thaivisa. 

Obecnie palenie w promieniu 5 metrów od wejścia do nieruchomości jest nielegalne, a za naruszenie przepisów grozi grzywna w wysokości 5,000 bahtów. 

Palenie zostało zakazane na lotniskach ze specjalnymi pokojami poza terminalami dla palących. 

W lutym 2018 r. wprowadzono zakaz plażowania z możliwością kary więzienia. 

Szacuje się, że w Tajlandii jest 10 milionów palaczy i około 72,000 XNUMX zgonów rocznie. 

Źródło: Manager Online/Wiza tajska

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/