Departament Kontroli Chorób w Tajlandii twierdzi, że wapowanie powoduje raka i uszkodzenie mózgu, podwaja się w przypadku zakazu

Dzień, w którym Tajlandia zakazała palenia zwykłych papierosów w domu, twierdzi, że elektroniczne papierosy są dla ciebie bardzo złe.

A e-papierosy zdecydowanie nie są mile widziane w Tajlandii. 

Dr Khajorn Kaewjarat z Departamentu Kontroli Chorób przedstawił powody, dla których papierosy elektroniczne są w Tajlandii zakazane w 100%. 

Rozmawiał z mediami po tym, jak DPM i minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul wypowiadali się o zagrożeniach dla zdrowia publicznego, zwłaszcza dzieci i młodzieży. 

Dr Khajorn poparł twarde stanowisko ministra, mówiąc, że smaki mogą być przyjemne i słodko pachnące, ale para niesie duże ryzyko dla użytkowników i osób wdychających bierne palenie. 

Poziom nikotyny wzrasta we krwi i narządach, co prowadzi do zwiększonego głodu narkotykowego i komplikacji zdrowotnych. 

Ostatecznie może to oznaczać uszkodzenie mózgu i raka, donosi Bangkokbiznews.

Inne powikłania używania e-papierosów to podwyższone ciśnienie krwi, przyspieszenie akcji serca i niekorzystne zmiany poziomu cukru we krwi. 

Bangkokbiznews twierdzi, że bezpieczeństwo e-papierosów jest niepewne, a długoterminowe skutki są nieznane. 

Źródło: Wiadomości biznesowe z Bangkoku i Thaivisa

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/