Brytyjski bojownik MMA za przedłużone pobyty aresztowany w Pattaya i przetrzymywany pod zarzutem usiłowania zabójstwa w Wielkiej Brytanii

Bangkok-

Brytyjski bojownik mieszanych sztuk walki poszukiwany w Anglii pod zarzutem usiłowania zabójstwa został aresztowany w uzdrowisku w Pattaya w Chon Buri i grozi mu ekstradycja.

Glen Bailey, lat 43, został aresztowany w Q Sauna na Jomtien Sai 2 Road w Tambon Nong Prue, powiedział w czwartek dziennikarzom w Bangkoku porucznik Pol Sompong Chingduang, komisarz Biura Imigracyjnego.

Powiedział, że władze brytyjskie zwróciły się do władz tajlandzkich o współpracę. Podejrzany zostaje oskarżony o usiłowanie zabójstwa 17-latka.

Bailey, który zdobył tytuł MMA w swoim rodzinnym mieście, podobno zastrzelił nastolatka w Hampshire 10 lutego zeszłego roku. Młodzieniec został sparaliżowany od pasa w dół.

Bailey wjechał do Tajlandii 3 kwietnia przez punkt kontrolny Ban Pakkad w Chanthaburi na podstawie wizy turystycznej, która wygasła 2 maja. Podał adres w Pattaya.

Porucznik Pol Sompong powiedział, że policja imigracyjna rozpoczęła poszukiwania mężczyzny w salach gimnastycznych i centrach fitness. Wierzyli, że jako zawodnik MMA będzie regularnie ćwiczył, aby zachować formę. Mieli rację w swoim przekonaniu.

Glena Baileya. Dzięki uprzejmości Bangkok Post.

Kiedy wyśledzili go do Q Sauna na Jomtien Sai 2 Road i pokazali nakaz aresztowania, nie stawiał oporu.

Przeszukanie jego pokoju na Phra Tamnak Road w Tambon Nong Prue ujawniło, że jego wiza wygasła 2 maja, powiedział szef imigracji.

Został oskarżony o przekroczenie terminu ważności wizy i był przetrzymywany na posterunku policji w Pattaya City w oczekiwaniu na działania władz brytyjskich w sprawie ekstradycji.

Zapisz się!
ŹRÓDŁOBangkok post
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/