National Alcohol Group przeciwko przedłużeniu legalnego czasu zamknięcia życia nocnego do 4:00 rano, rozpoczyna się gorąca debata między TAT a grupami alkoholowymi

Bangkok-

Kilku naukowców sprzeciwia się pomysłowi Ministra Turystyki i Sportu, aby zezwolić na otwarcie miejsc rozrywki do godziny 4:00, wydłużając czas zamknięcia z północy na 2:00 nad ranem, obecnie w zależności od lokalizacji.

Udomsak Saengow z Centrum Badań nad Alkoholem jest jednym z tych, którzy sugerują, że przed takim posunięciem potrzebne są dalsze badania.

„Grupy obywatelskie ciężko pracowały nad ograniczeniem dostępu do alkoholu i udało im się lobbować za skróceniem czasu zamknięcia z 4 rano do 2 w nocy. Gdy godziny otwarcia są wydłużone, wydłużają się również godziny picia. Im więcej ludzie piją, tym mniej mogą się kontrolować”.

Ale minister turystyki i sportu Phiphat Ratchakitprakarn twierdzi, że wydłużone godziny otwarcia pobudzą gospodarkę, a Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) zgadza się z tym.

Gubernator TAT, Yuthasak Supasorn, mówi, że wydłużenie godzin otwarcia zwiększy wydatki, szczególnie gdy niektórzy zagraniczni goście uważają, że godzina zamknięcia o 2.00 w nocy jest zbyt wczesna. Podkreśla też, że nowe godziny otwarcia nie będą obowiązywać wszędzie.

„Czas zamknięcia o 4 rano byłby ograniczony do miejsc docelowych, które obsługują głównie gości zagranicznych”.

Jednak koordynator Alcohol Watch Network, Chuwit Chantaros, nie zgadza się, że posunięcie to pomogłoby gospodarce, argumentując, że może to doprowadzić do wzrostu liczby obrażeń lub zgonów wśród pijanych turystów. Taki wzrost kosztowałby tylko firmy.

„Mamy wyniki badań pokazujące, że tracimy 2 bahty za każdy zyskany baht z powodu strat majątkowych, a także zgonów i obrażeń, które powodują dalsze straty materialne. Jeśli godziny pracy zostaną wydłużone, spodziewane są większe straty.”

Zakwestionował twierdzenie ministerstwa, że ​​propozycja zwiększy wydatki o co najmniej 25%, zwłaszcza wśród zagranicznych turystów, i zażądał dowodu na poparcie tego twierdzenia.

„Propozycja nie została dokładnie przemyślana” – powiedział.

„Liczba turystów, do których kierowane są wydłużone godziny jest również niewielka, a niektórzy z nich to awanturnicy. Czy potrzebujemy takich turystów?”

Wątpił również, czy proponowany system podziału na strefy zadziała, argumentując, że ponad 600 pubów i barów zostało zamkniętych, ponieważ obsługuje nieletnich klientów.

Pan Chuwit wezwał przedsiębiorców do ścisłego przestrzegania przepisów dotyczących kontroli alkoholu, zamiast dążyć do wydłużonych godzin otwarcia.

Ale Weerawich Kruasombat, szef związku przedsiębiorców z branży rozrywkowej w Patong, jest za tym posunięciem.

„Od lat naciskaliśmy na wydłużenie czasu zamknięcia w obszarach Patong i Bang La. Dzielnice te generują obecnie 20-30 milionów bahtów dochodu za noc, a dodatkowe dwie godziny zwiększą dochód o 30-40%”.

Manu Khiewkhram, inny przedsiębiorca z Phuket, powiedział w środę, że grupa złożyła ministrowi turystyki wniosek o deregulację godzin zamknięcia w Patongu.

Tymczasem gubernator TAT Yuthasak Supasorn powiedział, że pomysł wydłużenia godzin otwarcia ma na celu zwiększenie wydatków wśród zagranicznych gości, dla których godzina zamknięcia o 2 w nocy jest zbyt wczesna.

Pan Yuthasak powiedział, że na podstawie danych dotyczących zachowań wydatkowych turystów zagranicznych, każda osoba wydaje zwykle około 5,500 bahtów.

Debata trwa, a zainteresowane strony z odpowiednich obszarów turystycznych planują spotkać się z TAT w celu dalszej dyskusji na ten temat.

Gubernator TAT spotyka lokalnych właścicieli nocnych klubów w ratuszu w sobotnie popołudnie, aby poznać ich myśli. Szef lokalnego tajlandzkiego stowarzyszenia właścicieli nocnych klubów powiedział, jak można się było spodziewać, dla The Pattaya News, że lokalni właściciele zdecydowanie popierają decyzję o zmianie legalnych godzin zamknięcia w Pattaya.

Pattaya jest, ku zaskoczeniu wielu naszych czytelników The Pattaya News, legalnie zamykać swoje bary i życie nocne między północą a 2:00 w nocy, w zależności od obszaru. Nieoficjalnie pozostawanie otwarte później jest tolerowane, ale nie jest legalne. Właśnie dlatego, gdy policja krajowa odwiedza miasto, wszystko zwykle zamyka się o 2:00 w nocy.

ŹRÓDŁOBangkok Post, Thaiger
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/