Departament Transportu Lądowego rozpoczyna poważne represje wobec transportu publicznego, w tym badanie pasażerów znajdujących się obecnie w pojeździe

Bangkok-

Departament Transportu Lądowego rozpoczął ogromne represje wobec transportu publicznego w Tajlandii na rozkaz nowego ministra transportu Saysayama Chidchoba. 

Jednym z nowych środków jest zapytanie pasażerów na trasie, czy kierowca prowadzi pojazd prawidłowo i rozsądnie. Jeśli tak nie jest, grozi im zatrzymanie jazdy tam i wtedy.

Sprawdzonych zostanie ponad milion kierowców i innych pracowników – wielu z nich dowie się, czy rzeczywiście widzą na wprost. Dodatkowo 150,000 XNUMX pojazdów zostanie poddanych ocenie pod kątem przydatności do ruchu drogowego.

Kontrole będą przeprowadzane na stacjach benzynowych oddalonych od siebie o 90 kilometrów na drogach w całym królestwie.

Szef DLT Pheeraphon Thawornsuphacharoen powiedział, że rozprawa została zlecona przez Saksayama i polegała na sprawdzeniu wydajności i możliwości kierowców wszystkie pojazdy komunikacji miejskiej – czyli 1,203,790 XNUMX XNUMX pracowników.

Kierowcy będą sprawdzani pod kątem rozpoznawania kolorów, czasu reakcji oraz widzenia z daleka i bliży.

Wszystkie pojazdy – 150,747 XNUMX – zostaną sprawdzone.

To, co nazwano „punktami kontrolnymi”, ustawiono na stacjach benzynowych oddalonych od siebie o 90 km na 111 trasach obejmujących 22,048 XNUMX km tajskich dróg.

W sumie będzie 245 Punktów Kontrolnych do badania kierowców i ich pojazdów. Będą kursować 24 godziny na dobę.

Kierowcy wyczerpani lub pijący alkohol spotykają się z wypadnięciem z drogi i zajęciem ich pojazdów.

Ponadto pasażerowie zostaną zapytani o kierowców, aby sprawdzić, czy przekraczali prędkość lub jechali nieregularnie. Dotyczy to również pasażerów zagranicznych.

Funkcjonariusze będą mogli według własnego uznania wycofać kierowców z drogi, jeśli uzna się, że prowadzą oni niewłaściwie.

Saksayam jest na tym stanowisku zaledwie kilka miesięcy od utworzenia nowego gabinetu po wyborach powszechnych i jest jednym z najbardziej aktywnych i cytowanych nowych ministrów.

Najnowsze posunięcia mogą być częścią szerszego planu poprawy standardów tajskiego transportu publicznego.

 

Źródło: Codzienne wiadomości i Thaivisa

ŹRÓDŁOCodzienne wiadomości/Wiza tajska
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/