Departament Transportu Lądowego rozpoczyna poważne represje wobec transportu publicznego, w tym badanie pasażerów znajdujących się obecnie w pojeździe

Bangkok-

Departament Transportu Lądowego rozpoczął masową rozprawę z transportem publicznym w Tajlandii na polecenie nowego ministra transportu Saysayama Chidchoba. 

Jednym z nowych środków jest faktyczne pytanie pasażerów na trasie, czy kierowca prowadzi prawidłowo i rozsądnie. Jeśli tak nie jest, grozi im zatrzymanie jazdy tam i wtedy.

Ponad milion kierowców i innego personelu zostanie sprawdzonych – wielu w celu sprawdzenia, czy rzeczywiście widzą na wprost. Dodatkowo 150,000 XNUMX pojazdów zostanie ocenionych pod kątem przydatności do ruchu drogowego.

Kontrole będą przeprowadzane na stacjach benzynowych oddalonych od siebie o 90 kilometrów na drogach w całym królestwie.

Szef DLT, Pheeraphon Thawornsuphacharoen, powiedział, że akcja została zlecona przez Saksayama i polegała na sprawdzeniu sprawności i możliwości kierowców wszystkie pojazdy komunikacji miejskiej – czyli 1,203,790 XNUMX XNUMX pracowników.

Kierowcy będą sprawdzani pod kątem rozpoznawania kolorów, czasu reakcji oraz widzenia na dalekie i bliskie odległości.

Wszystkie pojazdy – 150,747 XNUMX – zostaną sprawdzone.

Tak zwane „punkty kontrolne” zostały utworzone na stacjach benzynowych oddalonych od siebie o 90 kilometrów na 111 trasach obejmujących 22,048 XNUMX kilometrów tajskich dróg.

W sumie będzie 245 Punktów Kontroli do kontroli kierowców i ich pojazdów. Będą kursować 24 godziny na dobę.

Kierowcy, którzy są wyczerpani lub po spożyciu alkoholu, mogą zostać usunięci z ruchu drogowego i skonfiskowani.

Ponadto pasażerowie zostaną zapytani o kierowców, aby sprawdzić, czy nie przekraczali prędkości lub nie jeździli nieprawidłowo. Obejmuje to pasażerów zagranicznych.

Funkcjonariusze będą mieli swobodę ściągania kierowców z drogi, jeśli zostaną uznani za niewłaściwie jeżdżących.

Saksayam jest na stanowisku zaledwie kilka miesięcy od utworzenia nowego gabinetu po wyborach powszechnych i jest jednym z najbardziej aktywnych i cytowanych nowych ministrów.

Najnowsze posunięcia mogą być częścią szerszego planu poprawy standardów w tajskim transporcie publicznym.

 

Źródło: Daily News i Thaivisa

Zapisz się!
ŹRÓDŁODaily News / Tajska wiza
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/