Ministerstwo Środowiska Tajlandii zdecydowanie rozważa przesunięcie o dwa lata zakazu stosowania plastiku, w tym słomek i plastikowych toreb

Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Środowiska rozważa przesunięcie o 1-2 lata całkowitego zakazu używania jednorazowych toreb plastikowych, pudełek styropianowych, plastikowych słomek i jednorazowych kubków plastikowych.

Minister zasobów naturalnych i środowiska Varawut Silpa-Archa zgodził się w środę rozważyć propozycję sieci grup zajmujących się ochroną środowiska, że ​​kwietniowa decyzja rządu o wycofaniu czterech rodzajów wyrobów z tworzyw sztucznych do 2022 r. była zbyt powolna i powinna być ruszył do przodu.

Pan Parkpoom Witharntirawat, lider sieci, powiedział wczoraj, że odpady z tworzyw sztucznych mają obecnie powszechny wpływ na środowisko, a sytuacja pogorszy się, jeśli Tajlandia poczeka do 2022 r. z wdrożeniem zakazu.

Wskazał, że istniejące dobrowolne środki promujące ograniczenie używania plastikowych toreb są zbyt łagodne, dodając: „Powinniśmy szybciej zmierzać w kierunku społeczeństwa wolnego od plastiku. Każdy nowoczesny sklep, centrum handlowe lub inna działalność musi przestać używać tak dużej ilości plastiku” – powiedział.

Pan Varawut powiedział wczoraj, że rząd współpracuje z sektorem prywatnym w celu zmniejszenia ilości śmieci, w tym odpadów z tworzyw sztucznych, wyrzucanych do mórz wokół Tajlandii, instalując siatki w ujściach kilku rzek, aby wyłapać śmieci.

Przyznając, że nie ma to nic wspólnego z pierwotną przyczyną problemu, powiedział, że jest to środek krótkoterminowy, który może pomóc złagodzić problem odpadów z tworzyw sztucznych przedostających się do oceanów.

Źródło: tajski PBS, tajska wiza

Zapisz się!
ŹRÓDŁOTajska PBS/Tajska Wiza
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/