Gubernator Turystyki Tajlandii spotyka się z lokalnymi przywódcami Pattaya w sprawie przedłużenia legalnego czasu zamknięcia nocnych klubów-Raport specjalny

Pattaya-

Wczoraj po południu około godziny 3:00 w ratuszu w Pattaya gubernator Urzędu Turystyki Tajlandii (TAT) spotkał się z lokalną policją, imigracyjną, policją turystyczną, mediami oraz grupą właścicieli lokalnych firm i przedstawicieli grup kontroli alkoholu, aby omówić kwestię propozycja wydłużenia legalnych godzin zamknięcia życia nocnego w Pattaya.

Pan Yuthasak Supasorn, który reprezentuje TAT jako gubernator, wysłuchał wszystkich stron i ich obaw na spotkaniu, w którym uczestniczyły The Pattaya News. Odwiedzał Pattaya w imieniu Ministra Turystyki i Sportu, który zaproponował przedłużenie legalnych godzin zamknięcia w turystycznych hotspotach nocnych w całym kraju, takich jak Pattaya, Phuket, dzielnice nocnego życia Bangkoku, Krabi itp.

Obecne prawne godziny zamknięcia zależą od obszaru i w Pattaya trwają od północy do 2 w nocy. Walking Street generalnie otrzymał nieoficjalny wyjątek, który ma być otwarty później. Propozycja sprawiłaby, że życie nocne byłoby całkowicie legalne, aby pozostać otwarte do obecnie proponowanej godziny, tj. 4 nad ranem.

Obecna propozycja nosi nazwę Model Pattaya i jeśli się powiedzie, zostanie powielona w najlepszych miejscach turystycznych w krajach. Wiązałoby się to ze specjalnymi wyjątkami dotyczącymi stref, aby umożliwić późniejsze czasy zamknięcia, ale oznaczałoby również, że strefy mogłyby być kontrolowane.

Gubernator wysłuchał obaw stron sprzeciwiających się późniejszym godzinom zamknięcia, w tym możliwości wypadków, narkotyków, przestępczości i picia alkoholu przez nieletnich. Uzgodniono, że bezpieczeństwo i ochrona będą partnerstwem między właścicielami firm rozrywkowych a lokalnymi organami ścigania.

Wstępny i nieoficjalny sondaż wśród obecnych wykazał, że 80 procent uczestników chciało przedłużyć godziny i tylko niewielka, ale głośna mniejszość była przeciwna.

Sondaż na naszej stronie na Facebooku przeprowadzony przez Pattaya News wykazał, że około 70 procent naszych czytelników popiera wydłużenie godzin zamknięcia, prawie tyle samo w ratuszu.

Gubernator TAT przyznał, że kilka czynników szkodziło turystyce, w tym siła bahtu, zmieniająca się demografia i globalna gospodarka, jednak Urząd Turystyki nie ma możliwości dyktowania polityki finansowej i jest w stanie posunąć się do przodu tylko w tym, co może zrobić działania, takie jak wydłużenie godzin zamknięcia dla firm.

Właściciele lokalnych klubów nocnych oszacowali, że dzięki wydłużeniu legalnych godzin zamknięcia spotkania można uzyskać 20-procentowy wzrost przychodów.

W przyszłym tygodniu gubernator TAT przedstawi odkrycia ministerstwu turystyki. W tej chwili The Pattaya News wierzy, że ponieważ większość czołowych urzędników i właścicieli firm opowiada się za przedłużeniem godzin życia nocnego, model Pattaya prawdopodobnie przejdzie przynajmniej cykl testowy w najbliższej przyszłości.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/