Ministerstwo Turystyki twierdzi, że turystyka zagraniczna wzrosła w lipcu o prawie 5%, co oznacza duży wzrost przyjazdów z Chin

BANGKOK, 27 sierpnia (Reuters) – 

Tajlandia odnotowała w lipcu wzrost o 4.72% w porównaniu z rokiem poprzednim, po wzroście liczby przyjazdów turystów w czerwcu o 0.89%, podało ministerstwo turystyki w oficjalnym oświadczeniu we wtorek.

* 3.33 miliona turystów wydało w lipcu około 167.3 miliarda bahtów (5.47 miliarda dolarów), o 3.11% więcej niż rok wcześniej.

* Liczba odwiedzających z Chin, największego źródła turystów w Tajlandii, wzrosła w lipcu o 5.81% w porównaniu z rokiem poprzednim, po spadku o 7.1% w czerwcu.

Ministerstwo turystyki nie wdało się w szczegóły dotyczące raportu i sposobu, w jaki osiągnięto liczby. Komentarze w mediach społecznościowych były w dużej mierze sceptyczne wobec raportu.

Źródło: Ministerstwo Turystyki, Reuters

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/