Ulewny deszcz prawdopodobnie w ten weekend dla Chonburi ostrzega tajski Departament Meteorologiczny

Departament Meteorologiczny w czwartek wydał pilne ostrzeżenie dla mieszkańców wielu prowincji, aby przygotowali się na ulewne deszcze, gdy tropikalna burza Podul daje odczuć swój wpływ.

W swoim ostrzeżeniu wydanym o 5 rano, departament poinformował, że Podul, burza tropikalna kategorii 3, znajdowała się na 17.3 stopnia szerokości geograficznej północnej i 112.3 stopnia długości geograficznej wschodniej o 4 rano z maksymalnymi utrzymującymi się wiatrami o prędkości 80 km/h.

Departament poinformował, że burza przemieszcza się na zachód przez Hainan do Zatoki Tonkińskiej z prędkością około 25 km/h i do piątku wyląduje nad górnym Wietnamem.

Burza prawdopodobnie przyniosła ulewne deszcze i silne wiatry do północno-wschodniej Tajlandii od czwartku, po czym przeniosła się na północ, wschód i południe (zachodnie wybrzeże).

Obszary, które mogą być najbardziej dotknięte, to:

29 sierpnia, ulewny lub bardzo ulewny deszcz

Północny wschód: Bueng Kan, Nong Khai, Udon Thani, Nong Bua Lamphu, Nakhon Phanom, Sakon Nakhon, Mukdahan, Anat Charoen, Yasothon i Ubon Ratchathani

Centralne: Kanchanaburi i Ratchaburi

Wschód: Prachinburi, Sa Kaeo, Chanthaburi i Trat.

Południe (zachodnie wybrzeże): Ranong, Phang Nga, Phuket, Krabi, Trang i Satun

30-31 sierpnia, ulewny lub bardzo ulewny deszcz:

Północ: Chiang Rai, Phayao, Phrae, Nan, Lampang, Tak, Sukhothai, Kamphaeng Phet, Uttaradit, Phitsanulok, Phichit i Phetchabun.

Północny wschód: Loei, Nong Khai, Nong Bua Lamphu, Udon Thani, Bueng Kan, Nakhon Phanom, Sakon Nakhon, Chaiyaphum, Khon Kaen, Maha Sarakham, Kalasin, Roi Et, Yasothon, Amnat Charoen i Ubon Ratchathani

Centralne: Kanchanaburi, Uthai Thani, Suphan Buri, Chai Nat i Nakhon Sawan

Wschód: Nakhon Nayok, Prachinburi, Chachoengsao, Sa Kaeo, Chon Buri, Rayong, Chanthaburi i Trat.

Południe: Phetchaburi, Prachuap Khiri Khan, Chumphon, Ranong, Phang Nga, Phuket, Krabi, Trang i Satun

1 września, ulewny deszcz:

Północ: Mae Hong Son, Chiang Mai, Lamphun, Lampang, Tak, Sukhothai i Kamphaeng Phet

Centralne: Ratchaburi, Kanchanaburi, Uthai Thani, Suphan Buri i Chai Nat

Wschód: Chonburi, Rayong, Chanthaburi i Trat

Południe: Phetchaburi, Ranong, Phang Nga i Phuket.

Źródło: https://www.nationthailand.com/news/30375525

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/