Tajski Sąd Najwyższy ogłasza werdykt w apelacji pracowników migrujących z Myanmaru skazanych na śmierć za zabójstwo dwóch brytyjskich turystów na Koh Tao.

Sąd Najwyższy Tajlandii wydał w czwartek orzeczenie w ostatniej apelacji dwóch pracowników migrujących z Birmy skazanych na śmierć za zabójstwo dwóch brytyjskich turystów z plecakiem na popularnej tajskiej wyspie wakacyjnej.

Sąd Najwyższy podtrzymał wyrok skazujący i karę śmierci. Decyzja jest ostateczna.

Ciała turystów Hannah Witheridge i Davida Millera znaleziono na plaży na wyspie Koh Tao we wrześniu 2014 roku. Policja powiedziała, że ​​23-letni Witheridge został zgwałcony i zatłuczony na śmierć, a 24-letni Miller otrzymał ciosy w głowę.

Pracownicy migrujący z Birmy, Zaw Lin i Win Zaw Htun, zostali szybko aresztowani, a następnie skazani na śmierć w 2015 r., wyrok ten został podtrzymany przez sąd apelacyjny w 2017 r.

Źródło: Reuters, Tajski Sąd Najwyższy

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/