Tajski Sąd Najwyższy ogłasza werdykt w apelacji robotników-migrantów z Myanmaru skazanych na karę śmierci za zamordowanie dwóch brytyjskich podróżników z plecakami na Koh Tao.

Sąd Najwyższy Tajlandii wydał orzeczenie w czwartek w ostatniej apelacji dwóch pracowników migrujących z Myanmaru skazanych na karę śmierci za zamordowanie dwóch brytyjskich podróżników z plecakami na popularnej tajlandzkiej wyspie wakacyjnej.

Sąd Najwyższy utrzymał w mocy wyrok skazujący i wyrok śmierci. Decyzja jest ostateczna.

Ciała turystów Hannah Witheridge i Davida Millera zostały znalezione na plaży na wyspie Koh Tao we wrześniu 2014 roku. Policja poinformowała, że ​​23-letnia Witheridge została zgwałcona i pobita na śmierć, a 24-letni Miller doznał ciosów w głowę.

Robotnicy migrujący z Birmy Zaw Lin i Win Zaw Htun zostali szybko aresztowani, a następnie skazani na karę śmierci w 2015 r., wyrok, który w 2017 r. utrzymał w mocy sąd apelacyjny.

Źródło: Reuters, tajski Sąd Najwyższy

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/