Wszystkie papierosy w Tajlandii będą sprzedawane w identycznych, matowych opakowaniach od 12 września

Bangkok-

Źródło zdjęcia: Thaiger

Zauważając, że firmy tytoniowe zaczęły przestrzegać tajlandzkiego rozporządzenia w sprawie standardowych opakowań na dwa tygodnie przed wymaganym terminem, Southeast Asia Tobacco Control Alliance poleca Tajlandię jako pierwszy kraj w regionie ASEAN i Azji, który wprowadził standardowe opakowania tytoniu.

 

Od 12 września 2019 r., po 90-dniowym całkowitym wycofywaniu starych zapasów papierosów do 12 grudnia 2019 r., wszystkie papierosy w Tajlandii muszą być sprzedawane w posępnych brązowych paczkach z nazwami marek papierosów wydrukowanymi standardowym krojem czcionki i rozmiaru , kolor i lokalizację, bez kolorów i logo marki.

 

Nowe standardowe opakowanie uzupełnia obrazkowe ostrzeżenia zdrowotne w Tajlandii, które zajmują górne 85% przednich i tylnych paneli opakowań, obecnie największe w ASEAN.

 

„Gratulujemy rządowi Tajlandii tego ważnego kamienia milowego w zakresie zdrowia publicznego i wzywamy Ministerstwo Zdrowia Publicznego do ścisłego monitorowania zgodności i nakładania kar na firmy tytoniowe, które nie przestrzegają nowego prawa” – powiedział dr Ulysses Dorotheo, dyrektor wykonawczy SEATCA.

 

Standaryzowane opakowania zmniejszają atrakcyjność wyrobów tytoniowych, eliminują opakowania tytoniowe jako formę reklamy oraz zwiększają zauważalność i skuteczność obrazkowych ostrzeżeń zdrowotnych. Co ważniejsze, ogranicza to również inicjację palenia tytoniu przez młodzież poprzez ograniczanie zdolności przemysłu tytoniowego do sprzedaży wśród młodych ludzi, zachęca do rzucenia palenia wśród obecnych użytkowników tytoniu i pomaga zapobiegać nawrotom byłych użytkowników.

 

Tajlandia dołącza do 15 innych krajów, które już wymagają znormalizowanych opakowań tytoniu, a mianowicie Australii, Francji, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Irlandii, Węgier, Nowej Zelandii, Turcji, Arabii Saudyjskiej, Singapuru, Kanady, Urugwaju, Słowenii, Belgii i Izraela. Co najmniej 13 innych krajów jest na różnych etapach wprowadzania ujednoliconych przepisów dotyczących opakowań.

 

Singapur będzie drugim krajem ASEAN, który wdroży ten ważny środek kontroli tytoniu. Przepisy Tytoniowe z 2019 r. wymagają, aby wszystkie wyroby tytoniowe (w tym papierosy, cygaretki, cygara, beedie, anghoon i inne wyroby tytoniowe do samodzielnego skręcania) były w pełni zgodne ze standardowymi opakowaniami od 1 lipca 2020 r.

 

„Wdrożenie tego ratującego życie środka zawartego w Ramowej konwencji WHO o ograniczeniu użycia tytoniu, Singapur i Tajlandia wyznaczyły drogę, którą muszą podążać sąsiednie kraje ASEAN” – powiedział Dorotheo.

Źródło: https://thethaiger.com/news/national/all-cigarettes-in-thailand-sold-in-drab-packaging-starting-september-12

Zapisz się!
ŹRÓDŁOThaiger
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/