Tajlandia przejmuje 10 milionów bahtów sprzętu do wapowania sprzedawanego online, przypomina konsumentom, aby dzwonili na infolinię w sprawie nielegalnej sprzedaży

BANGKOK (NNT) – Specjalna grupa zadaniowa Urzędu Rady Ochrony Konsumentów (OCPB) ogłosiła ściganie nielegalnego internetowego sprzedawcy e-papierosów i zajęcie mienia o wartości milionów bahtów związanego ze sprawą.

 

Minister związany z Kancelarią Premiera Tewan Liptapallop pojawił się ze specjalną grupą zadaniową OCPB, aby ogłosić konfiskatę e-papierosów i płynu do e-papierosów o wartości 10 milionów bahtów, po dochodzeniu w sprawie sprzedaży internetowej tych artykułów, w transmisje online na żywo.

 

OCPB i funkcjonariusze policji aresztowali podejrzanych i przejęli około 1,000 e-papierosów o różnych kształtach i rozmiarach, z których niektóre są mniejsze niż pudełko zapałek, co budzi obawy, że młodzi użytkownicy mogą nawet nie być świadomi, że niektóre przedmioty to e-papierosy , które są nielegalne w Tajlandii. Zaleca się rodzicom, aby dobrze opiekowali się swoimi dziećmi i nie dopuszczali do posiadania przez nie jakichkolwiek szkodliwych lub nielegalnych przedmiotów.

 

Minister PMO powiedział, że e-papierosy są nadal przemycane do Tajlandii w pobliżu obszarów przygranicznych, zwłaszcza na granicy Tajlandii z Malezją. Powiązanym agencjom nakazano teraz zachowanie wysokiej gotowości, aby zapobiegać przemytowi.

 

Zgodnie z dyrektywą OCPB nr 9/2558 sprzedaż lub dostarczanie fajki wodnej, elektronicznej fajki wodnej, e-papierosów i płynów do e-papierosów podlega karze do trzech lat pozbawienia wolności, grzywnie do 600,000 XNUMX bahtów lub obu tym karom.

 

Podejrzenie sprzedaży e-papierosów można zgłaszać na Infolinię OCPB 1166.

Źródło: Narodowe Biuro Informacyjne Tajlandii

ŹRÓDŁONarodowe Biuro Informacyjne Tajlandii
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/