Podwójne ceny w szpitalach staną się legalne 29 września

Źródło: Coconuts Bangkok

Podwójne ceny nie dotyczą już tylko parków narodowych, muzeów i parków rozrywki.

Tajskie szpitale publiczne mogą teraz legalnie pobierać od obcokrajowców wyższe stawki za usługi na mocy nowych przepisów opublikowanych w piątek.

Więcej niż podwójne ceny, nowe przepisy ustalają cztery poziomy stawek, które mogą być naliczane na podstawie statusu wizowego pacjenta. Koszty leczenia ustalane są na czterech poziomach: obywatele Tajlandii, cudzoziemcy z krajów sąsiednich oraz pracujący cudzoziemcy na wizach nieimigracyjnych. Czwarta grupa to turyści i emeryci.

Podczas gdy obcokrajowcy z innych krajów ASEAN wydają się płacić takie same stawki jak pacjenci z Tajlandii, znacznie wzrastają one w trzeciej grupie – która obejmuje większość ekspatów – podczas gdy emeryci i turyści naprawdę rozumieją.

Na przykład proste badanie przesiewowe na obecność przeciwciał kosztuje mieszkańców Tajlandii i krajów ASEAN 130 THB. Większość ekspatów zapłaci 190 THB, podczas gdy emeryci i turyści zapłacą podwójnie – 260 THB.

Chcesz zrobić test na HIV? 160 THB pobierane od obywateli Tajlandii i krajów ASEAN wzrasta do 240 THB w przypadku pracujących emigrantów i 320 THB w przypadku emerytów/turystów.

Turystyka medyczna w Tajlandii przyniosła szacunkowo 18.4 miliarda bahtów (600 milionów dolarów) w 2018 roku, ale większość szuka leczenia w prywatnych szpitalach.

Z wyższej półki, rezonans magnetyczny kręgosłupa, który kosztuje Tajów i ich sąsiadów 18,700 23,375 THB, skacze do 28,050 XNUMX THB dla pracujących ekspatów i XNUMX XNUMX THB dla emerytów/turystów.

Nowe stawki wchodzą w życie 29 września.

Nowe przepisy zasadniczo sprawiają, że szpitale publiczne mogą pobierać wyższe opłaty od cudzoziemców, co było źródłem skarg przez lata, kiedy działo się to nielegalnie.

Przeczytaj cały artykuł na kokosy.

https://coconuts.co/bangkok/news/dual-pricing-foreigners-legal-thai-public-hospitals/

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/