Podwójna cena w szpitalach stanie się legalna 29 września

Źródło: Kokosy Bangkok

Podwójne ceny nie dotyczą już tylko parków narodowych, muzeów i parków rozrywki.

Tajskie szpitale publiczne mogą teraz legalnie pobierać od obcokrajowców wyższe stawki za usługi zgodnie z nowymi przepisami opublikowanymi w piątek.

Więcej niż podwójna cena, nowe przepisy ustalają cztery poziomy stawek, które mogą być naliczane na podstawie statusu wizowego pacjenta. Koszty leczenia są ustalane na czterech poziomach: obywatele Tajlandii, obcokrajowcy z krajów sąsiednich i cudzoziemcy pracujący na wizach nieimigracyjnych. Czwarta grupa to turyści i emeryci.

Podczas gdy obcokrajowcy z innych krajów ASEAN wydają się płacić takie same stawki jak pacjenci z Tajlandii, znacznie wzrastają one w przypadku trzeciej grupy – która obejmuje większość emigrantów – podczas gdy emeryci i turyści naprawdę otrzymują szyb.

Na przykład proste badanie przesiewowe na obecność przeciwciał kosztuje mieszkańców Tajlandii i ASEAN 130 THB. Większość emigrantów zapłaci 190 THB, podczas gdy emeryci i turyści zapłacą podwójnie – 260 THB.

Chcesz zrobić test na HIV? 160 bahtów pobieranych od obywateli Tajlandii i krajów ASEAN wzrasta do 240 bahtów dla pracujących emigrantów i 320 bahtów dla emerytów/turystów.

Turystyka medyczna w Tajlandii przyniosła w 18.4 roku około 600 miliarda bahtów THB (2018 milionów dolarów), ale większość szuka leczenia w prywatnych szpitalach.

Na wyższym poziomie MRI kręgosłupa, który kosztuje Thais i ich sąsiadów 18,700 23,375 THB, podskakuje do 28,050 XNUMX THB dla pracujących emigrantów i XNUMX THB dla emerytów / turystów.

Nowe stawki wchodzą w życie 29 września.

Nowe przepisy zasadniczo sprawiają, że szpitale publiczne mogą pobierać więcej opłat od obcokrajowców, co było źródłem skarg na przestrzeni lat, kiedy stało się to nielegalnie.

Przeczytaj cały artykuł na kokosach.

https://coconuts.co/bangkok/news/dual-pricing-foreigners-legal-thai-public-hospitals/

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/