Lampart trzymany jako zwierzę domowe w Na Jomtien alarmuje mieszkańców

Obcokrajowiec i jego żona z Tajlandii zostali skazani w Internecie przez czołowych aktywistów zajmujących się dziką przyrodą i media społecznościowe za trzymanie lamparta jako zwierzaka w wynajętym domu w pobliżu Pattaya. 

Czołowy działacz na rzecz zwierząt mieszkający w Tajlandii powiedział, że jest zszokowany i zdumiony, że władze Tajlandii pozwoliły mężczyźnie i jego tajlandzkiej żonie zatrzymać lamparta w ich domu w Na Jomtien w Sattahip. 

Sanook poinformował, że siły specjalne „Wild Hawk”, agencja ochrony i ochrony zwierząt, udały się do dwupiętrowego domu w Na Jomtien w poniedziałek po południu w tym tygodniu po skargach sąsiadów.

Znaleźli czteroletniego w pełni dorosłego lamparta. Dom otoczony jest betonowym ogrodzeniem i jest zwieńczony siatką do wysokości 3 metrów – powiedział Sanook.

Nitaya powiedziała, że ​​ona i jej mąż z zagranicy wychowali „Tajfun”, odkąd był małym. 

Pokazała dokumentację, aby pokazać, że para legalnie kupiła 3 lamparty, z których wszystkie zginęły. Mieli dwoje potomstwa, Typhoona i samicę Fah Sai, która była chora w Chiang Mai. 

Przenieśli się z Chiang Mai do wynajętego domu w Sattahip cztery czy pięć dni temu.

Sprawa sądowa wniesiona w listopadzie ubiegłego roku w Chiang Mai zdecydowała, że ​​mogą zatrzymać zwierzęta. Jednak Nitaya i jej mąż muszą jeszcze zarejestrować zwierzęta w urzędzie rejestru zwierząt w Sri Racha. 

Kazano im ulepszyć dom, aby lampart nie mógł się wydostać i zaatakować sąsiadów. 

Media społecznościowe są w dużej mierze negatywnie nastawione do zwierząt trzymanych w okolicy.

Źródło: Sanook, tajska wiza

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/