Dwóch tajlandzkich rybaków przyznaje się do nielegalnego zabicia ponad 30 delfinów

Bangkok-

Królewska Tajska Policja odpowiedziała na wideoklip pokazujący 30 delfinów złapanych we włok rybacki na wodach Malezji, zabijając przy tym wiele ssaków.

Klip został im przesłany przez Centrum Dowodzenia ds. Nielegalnych Połowów (CCCIF).

Premier Tajlandii zarządził natychmiastowe dochodzenie, które doprowadziło do odkrycia, że ​​łódź na filmie nosiła nazwę „S.Pornthepnawee 9”, tajska łódź, która została sprzedana malezyjskiemu nabywcy 2 lata temu. Łódź została przeniesiona na wody Malezji i zmieniono jej nazwę na „KNF 7779”. Chociaż statek nie jest już zarejestrowany w Tajlandii, w momencie nagrywania filmu na łodzi znajdowało się dwóch tajlandzkich rybaków w wieku 2 i 56 lat.

Dwaj Tajowie pracowali jako główny rybak i pomocnik głównego rybaka. Obaj mężczyźni mają teraz nakazy wydane w ich imieniu w związku z incydentem, zgodnie z Królewskim rozporządzeniem w sprawie rybołówstwa BE 2558 sekcja 66, które zabrania połowów ssaków morskich lub zagrożonych zwierząt morskich. Mogą zostać ukarani grzywną w wysokości od 300,000 3,000,000 do XNUMX XNUMX XNUMX milionów bahtów.

Dwaj mężczyźni przyznali się, że pracowali na łodzi i że byli odpowiedzialni za wydanie rozkazu wciągnięcia wszystkich 30 delfinów na łódź. Powiedzieli śledczym, że po tym, jak delfiny znalazły się na pokładzie, z 4 zrobiono „suszone mięso z delfinów”, a resztę wrzucono z powrotem do morza.

Nie jest jasne, ilu zginęło, gdy zostali odrzuceni. Jeśli mężczyźni nie będą w stanie zapłacić grzywny, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Sanook, Thaiger

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/