Powódź na północnym wschodzie doprowadziła do tej pory do 16 zgonów, a rząd Tajlandii dotknął ponad 100,000 XNUMX domów

Połączenie burzy tropikalnej Podul w górnej Tajlandii i sezonowego monsunu południowo-zachodniego na południu spowodowało powodzie w 31 prowincjach, powodując 16 zgłoszonych zgonów i 102,074 29 gospodarstw domowych dotkniętych od 5 sierpnia do czwartku (XNUMX września), szef Departamentu Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof mówi Chayaphol Thitisak.

Chayaphol powiedział, że 10 prowincji pozostaje zalanych – Phetchabun, Sukhothai, Phitsanulok. Phichit, Amnat Charoen, Yasothon, Khon Kaen, Ubon Ratchathani, Roi Et i Si Sa Ket.

Szesnaście zgonów zostało zgłoszonych w Amnat Charoen (4), Roi Et (4), Khon Kaen (3), Phichit (2), Ubon Ratchathani (1), Phitsanulok (1) i Mukdahan (1), podczas gdy jedna osoba zaginęła w Nan i inny ranny w Chaiyaphum, powiedział. W sumie 1,438 mieszkańców zostało ewakuowanych z 15 zagrożonych miejsc w czterech prowincjach Khon Kaen, Amnat Charoen, Yasothon i Ubon Ratchathani.

Departament połączył się z urzędnikami prowincji, a także z wojskiem i powiązanymi agencjami, aby zapewnić pracowników i narzędzia do pomocy ofiarom katastrofy i zaradzenia powodziom poprzez zainstalowanie pomp do odprowadzania wody z dotkniętych obszarów, powiedział Chayaphol. Dodał, że wysłano łodzie z płaskim dnem, aby pomóc w przenoszeniu rzeczy ludzi i pomocy w transporcie, podczas gdy urzędnicy zbadali również szkody, aby zapewnić dalszą pomoc zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Finansów.

Ponieważ niektóre części kraju nadal cierpią z powodu ulewnych deszczy, które stwarzają ryzyko gwałtownych powodzi, spływów lasów i osunięć ziemi, urzędnicy departamentu będą ściśle monitorować sytuację i przygotować się do udzielenia pomocy poszkodowanym mieszkańcom na czas, powiedział Chayaphol.

Zachęcał ludzi, aby uważnie śledzili prognozy pogody i wzywali pomoc na gorącą linię departamentu 1784 przez całą dobę.

Źródło: Naród.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/