Tajski minister środowiska ogłasza, że ​​26 głównych detalistów przestanie rozdawać jednorazowe plastikowe torby w styczniu 2020 r.

Bangkok-

Tajski minister środowiska ogłosił porozumienie z dużymi sprzedawcami detalicznymi, producentami plastiku i domami towarowymi w sprawie zaprzestania rozdawania klientom jednorazowych toreb plastikowych. Nowy program ruszy w przyszłym roku.

W ciągu ostatniego roku kilku dużych detalistów wymyśliło różne promocje, aby zmniejszyć ilość jednorazowych plastikowych toreb rozdawanych klientom, ale były to bardziej wyczyn PR niż prawdziwa próba ograniczenia ogromnych ilości plastiku odpady generowane przez te firmy, takie jak nierozdawanie toreb foliowych w jeden dzień w tygodniu, czy wywieszanie znaków, że nie dają toreb foliowych, podczas gdy w rzeczywistości to robią.

Minister Varawut Silpa-Archa powiedział, że Ministerstwo Środowiska zaprosiło wielu tajlandzkich partnerów do przyłączenia się do kampanii ministerstwa mającej na celu ograniczenie używania jednorazowych plastikowych toreb.

„Ta współpraca pomoże Tajlandii opuścić listę głównych wytwórców odpadów i śmieci morskich na całym świecie” – powiedział prasie.

Wśród wielkich nazwisk znalazły się Central Group, The Mall Group, CP All (właściciele 7Eleven), Siam Makro, Robinsons, Bangchak Retail, Big C Supercentre, Index Living Mall i PTT, a także stowarzyszenia branżowe, takie jak Plastic Industry Club i Tajskie Stowarzyszenie Sprzedawców.

Partnerzy ci zobowiązali się do zaprzestania rozdawania klientom jednorazowych toreb plastikowych od stycznia.

„Tego typu kampania powinna była zostać zrealizowana dawno temu. Spędziliśmy tak dużo czasu, próbując negocjować. W końcu się udało”.

Od stycznia przyszłego roku klienci będą musieli przynosić własne torby, aby przewozić towary z tych sklepów.

Poniższy obraz pochodzi z Bangkok Post, który pokazuje listę uczestniczących sprzedawców. Family Mart i 7-11, dwaj najwięksi użytkownicy toreb plastikowych, są uwzględnieni, zgodnie z ustaleniami ich firm macierzystych.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/