Tajlandia do początku 2020 r. w pełni zalegalizuje usługi przywoławcze, takie jak Grab, mówi Ministerstwo Transportu

BANGKOK (Reuters) – Tajlandia opracowała wytyczne dotyczące regulacji firm przewozowych i zamierza zalegalizować usługi do marca 2020 r., poinformowało w piątek ministerstwo transportu.

Usługi współdzielenia przejazdów istnieją w legalnej szarej strefie w Tajlandii, a policja rutynowo zatrzymuje i nakłada grzywny na kierowców, ponieważ nie są oni odpowiednio zarejestrowani.

Wytyczne wymagają, aby prywatne pojazdy były zarejestrowane i wyposażone w system GPS, podało ministerstwo transportu w oświadczeniu. Kierowcy będą potrzebować publicznego prawa jazdy.

Ministerstwo poinformowało, że firmy świadczące usługi przewozowe muszą weryfikować tożsamość kierowców i prowadzić całodobowe centrum składania skarg.

„Musimy przyjrzeć się temu, co jest możliwe w ramach prawa, aby dać wybór społeczeństwu – a nie zwiększać konkurencję z taksówkami w systemie” – powiedział Reuterowi zastępca stałego sekretarza Jirut Wisansitr.

Usługi rezerwacji przejazdów są popularne w 67-milionowym kraju, ponieważ są czasami tańsze i rzadziej odmawiają zabrania pasażerów do miejsca docelowego niż zwykłe taksówki, ale irytują tradycyjnych taksówkarzy.

Proponowane zmiany pojawiają się po tym, jak partia Bhumjaithai prowadziła kampanię w tegorocznych wyborach w sprawie obietnicy zalegalizowania usług przewozowych. Partia zdobyła wystarczającą liczbę mandatów, aby wejść do rządu koalicyjnego i otrzymała odpowiedzialność za ministerstwo transportu.

Niektóre firmy świadczące usługi przewozowe działają na nieuregulowanym rynku Tajlandii od kilku lat.

Grab z siedzibą w Singapurze oferuje przejażdżki samochodami i motocyklami, podczas gdy jego rywal Get, oddział indonezyjskiej firmy Go-Jek, oferuje tylko przejażdżki motocyklem.

Tajskie firmy zainwestowały również w start-upy zajmujące się współdzieleniem przejazdów.

Źródło: Reuters

Obraz po treści postu
ŹRÓDŁOReuters
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/