Powódź trwa w północno-wschodniej Tajlandii, szczególnie mocno uderzyły Roi Et i Ubon Ratchathani

Duża liczba gospodarstw domowych i obszarów rolniczych w prowincji Roi-et w północno-wschodniej Tajlandii jest obecnie zalana po tym, jak betonowe bariery w wiosce Nong Hin w dystrykcie Panomprai zostały zburzone przez silne prądy, poinformował wczoraj tajlandzki dziennik Thai Rath (7 września, 2019).

Uszkodzony został również trzykilometrowy odcinek autostrady nr 502 łączącej północno-wschodnie prowincje Nakhon Ratchasima i Yasothon.

Urzędnicy prowincji wyświetlają komunikaty ostrzegawcze, ale po autostradzie nadal jeżdżą duże ciężarówki.

Konwoje ratownicze i pomocowe z całego kraju, w tym lokalni pracownicy pomocy z Sattahip, nadal udają się do ciężko dotkniętego obszaru, aby nieść pomoc.

Jak zauważa Pattaya News, tegoroczna pora deszczowa jest następstwem rekordowej suszy. Na początku tego tygodnia opublikowaliśmy następujące zdjęcia na naszych kanałach na Facebooku, przedstawiające rolnika z Północnego Wschodu, który pokazuje swoje pola przed i po ostatnich deszczach, oszczędzając swoje plony na listopadowe żniwa.

Zamieściliśmy również te zdjęcia lokalnych mieszkańców na północnym wschodzie, którzy ratują wyrzucone na brzeg bawoły przed podnoszącymi się wodami. Wszystkie bawoły przeżyły.

Źródło: tajski rath, mieszkańcy Tajlandii,

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/