Prawodawcy oświadczają, że w tym tygodniu w Tajlandii wprowadzą projekt ustawy o uprawie do sześciu roślin marihuany w domu

Bangkok-

Partia Bhumjaithai nalegała, aby w tym tygodniu przedłożyć Izbie projekt ustawy, aby umożliwić ludziom uprawę sześciu roślin marihuany w domu.

Posunięcie to nastąpiło po tym, jak odbyło się forum partii w celu zebrania opinii publicznej na temat projektu ustawy. Partia zdobyła większość poparcia w wyborach 24 marca dzięki obietnicy zalegalizowania używania konopi indyjskich.

Kluczowy członek partii Supachai Jaisamut powiedział w sobotę, że projekt ustawy ma na celu zmianę ustawy o środkach odurzających, aby umożliwić każdemu gospodarstwu domowemu uprawę maksymalnie sześciu roślin konopi indyjskich do użytku osobistego i domowego.

„To najwyższy priorytet partii i możemy go zrealizować. Jeśli poprawiona ustawa przejdzie przez parlament, przyniesie to ogromne korzyści ludziom” – powiedział Jaisamut.

Ustawa wymagałaby poparcia co najmniej 500 ustawodawców, jednak wczesne oznaki wskazują, że może rzeczywiście przejść, ponieważ konopie zostały niedawno usunięte jako kontrolowany narkotyk, a medyczna marihuana nadal odnosi sukcesy w kraju.

Pattaya News zauważa, że ​​nie jest jasne, czy emigrant lub obcokrajowiec będzie mógł legalnie uprawiać własne rośliny zgodnie z proponowanym prawem w tym czasie.

Źródło: Bangkok Post, z dodanymi materiałami i zmianami z The Pattaya News.

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/