Prawodawcy oświadczają, że w tym tygodniu w Tajlandii wprowadzą projekt ustawy o uprawie do sześciu roślin marihuany w domu

Bangkok-

Partia Bhumjaithai nalegała, że ​​w tym tygodniu przedstawi Izbie projekt ustawy, aby umożliwić ludziom uprawę sześciu roślin marihuany w domu.

Posunięcie to nastąpiło po zorganizowaniu forum partii w celu zebrania opinii publicznej na temat projektu ustawy. Partia zdobyła wiele poparcia w wyborach 24 marca dzięki zobowiązaniu do legalizacji używania konopi indyjskich.

Kluczowy członek partii Supachai Jaisamut powiedział w sobotę, że projekt ustawy ma na celu zmianę ustawy o środkach odurzających, aby umożliwić każdemu gospodarstwu domowemu uprawę maksymalnie sześciu roślin konopi do spożycia osobistego i domowego.

„To najwyższy priorytet partii i możemy go spełnić. Jeśli zmieniona ustawa może przejść przez parlament, przyniesie to ogromne korzyści ludziom” – powiedział Jaisamut.

Ustawa wymagałaby poparcia co najmniej 500 ustawodawców, jednak pierwsze oznaki wskazują, że może rzeczywiście przejść, ponieważ konopie zostały niedawno usunięte jako kontrolowany narkotyk, a medyczna marihuana nadal odnosi sukces kraju.

Pattaya News zauważa, że ​​nie jest jasne, czy emigrant lub obcokrajowiec mógłby legalnie uprawiać własne rośliny zgodnie z proponowanym obecnie prawem.

Źródło: Bangkok Post, z dodanymi materiałami i zmianami z The Pattaya News.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/