Szef Wspólnych Izb Handlowych w Tajlandii wzywa do przeprowadzenia przeglądu imigracyjnego TM 30

W wywiadzie udzielonym Bangkok Post w weekend szef izb handlowych Foreign Joint, Stanley Kang, wezwał rząd do przeglądu kontrowersyjnych zasad i przepisów dotyczących TM 30.

TM 30, który polega na składaniu przez wynajmującego za każdym razem, gdy ktoś nocuje u niego, który jest obcokrajowcem, jak również na złożenie przez cudzoziemca podobnego formularza po powrocie na swój stały adres i wymaga zgłoszenia w przypadku opuszczenia miejsca zamieszkania powyżej 24 godzin , nawet w przypadku podróży po kraju, od miesięcy ma wielu emigrantów z bronią.

TM30 jest prawem od 1979 roku, ale dopiero od marca tego roku zaczął być egzekwowany, co spowodowało zamieszanie i grzywny dla wielu.

W wywiadzie pan Kang stwierdza, że ​​uważa, że ​​prawo szkodzi wizerunkowi Tajlandii i uważa, że ​​należy nad nim pracować, dając wyjątki dla osób przebywających na wizach emerytalnych lub biznesowych, a także studentów zagranicznych, którzy mają już dużą liczbę formalności i procesów do wypełnienia, a także 90-dniowa odprawa, aby pozostać w kraju.

Stwierdził, że tylko Tajlandia wymaga systemu śledzenia, a wielu biznesmenów, zwłaszcza Japończyków, wyraziło zaniepokojenie zasadą i wspomniało, że Wietnam i inne pobliskie kraje pozwalają na swobodę podróżowania.

Pan Kang powiedział, że wiele właścicieli i pensjonatów nie wystawia teraz żadnych znaków dla obcokrajowców, a wielu obcokrajowców, którzy podróżowaliby po kraju i wydawali więcej pieniędzy, teraz zostaje w miejscu, obawiając się, że wpadną w kłopoty lub nie chcąc zajmować się procesem składania formularza .

Pełny wywiad znajduje się poniżej. Pan Kang przyznał, że w tym czasie nie spotkał się bezpośrednio z rządem i ministrami, ale z powodu rosnącej presji ze strony międzynarodowych biznesmenów i emigrantów wystąpił z publicznym oświadczeniem, dołączając do wielu innych wpływowych i przestrzegających prawa emigrantów, którzy twierdzą, że przepisy trzeba zmienić.

https://www.bangkokpost.com/thailand/general/1745794/kang-calls-for-tm30-immigration-review

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/