Szef Wspólnych Izb Handlowych w Tajlandii wzywa do przeprowadzenia przeglądu imigracyjnego TM 30

W weekendowym wywiadzie dla Bangkok Post szef Wspólnych Izb Handlowych Zagranicznych Stanley Kang wezwał rząd do przeglądu kontrowersyjnych zasad i przepisów TM 30.

TM 30, który polega na tym, że wynajmujący składa wniosek za każdym razem, gdy nocuje u niego cudzoziemiec, a także cudzoziemiec składa podobny formularz po powrocie pod swój stały adres i wymaga złożenia za każdym razem, gdy opuszcza on swój adres zameldowania w ciągu 24 godzin , nawet jeśli chodzi o podróże po kraju, od miesięcy wielu ekspatriantów było uzbrojonych.

TM30 stanowi prawo od 1979 r., ale od marca tego roku zaczęto go egzekwować, co dla wielu osób spowodowało zamieszanie i kary.

W wywiadzie pan Kang stwierdza, że ​​jego zdaniem prawo szkodzi wizerunkowi Tajlandii i że należy nad nim pracować, wprowadzając wyjątki dla osób na emeryturze lub z wizą biznesową, a także studentów zagranicznych, którzy posiadają już dużą liczbę dokumentów i procesów do wypełnienia, a także 90-dniowego odprawy, aby pozostać w kraju.

Stwierdził, że tylko Tajlandia wymaga systemu śledzenia, a wielu biznesmenów, zwłaszcza japońskich, wyraziło zaniepokojenie tą zasadą i wspomniało o tym, że Wietnam i inne pobliskie kraje umożliwiają swobodę podróżowania.

Pan Kang powiedział, że wiele właścicieli i pensjonatów wywiesza obecnie tabliczki z zakazem dla obcokrajowców, a wielu obcokrajowców, którzy podróżowaliby po kraju i wydali więcej pieniędzy, obecnie pozostaje na miejscu, bojąc się, że wpadną w kłopoty lub nie będą chcieli uporać się z procesem wypełniania formularza. .

Cały wywiad można znaleźć poniżej. Pan Kang przyznał, że nie spotkał się obecnie bezpośrednio z rządem ani ministrami, ale w związku z rosnącą presją ze strony przedstawicieli międzynarodowego biznesu i emigrantów przedstawił publiczne oświadczenie, dołączając do wielu innych wpływowych i przestrzegających prawa emigrantów, którzy twierdzą, że przepisy trzeba zmienić.

https://www.bangkokpost.com/thailand/general/1745794/kang-calls-for-tm30-immigration-review

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/