Zagraniczny vloger zostaje oskarżony o zniesławienie w Pattaya po nagraniu filmu w salonie masażu

Tajska policja ściga zagranicznego vlogera po tym, jak zamieścił post, w którym napisał, że turyści mogą uprawiać seks w tradycyjnym sklepie z masażami tajskimi w centrum Pattaya.

Właściciel sklepu zgłosił sprawę zarówno lokalnej policji, jak i policji technicznej.

Twierdzi, że została zniesławiona i chce, żeby go aresztowano. Jego działania mogą oznaczać naruszenie ustawy o cyberprzestępczości, co może oznaczać poważne grzywny i karę więzienia.

Film został opublikowany na YouTube, gdzie ma 18,000 6,547 subskrybentów. Od czasu publikacji w lipcu klip i towarzyszące mu słowa obejrzano XNUMX razy. 

YouTuber w nagraniu mówi, że jest „w trasie”. Pattaya News zauważa, że ​​wygląda na to, że konkretny film, znaleziony na vlogu z trasy „Tajlandia Ric”, został usunięty dzisiejszego popołudnia, po tym jak wideo i raport stały się wirusowe.

Samang Jermpaen (47 l.) powiedziała, że ​​prowadzi biznes od 12 lat. 

Stwierdziła, że ​​twierdzenia o sprzedaży usług seksualnych w lokalu są całkowicie fałszywe. Powiedziała, że ​​jej pracownicy są starsi i nie oferują seksu w jej sklepie. 

Twierdzenia vlogerki szkodzą zarówno jej, jak i innym firmom w Pattaya i Bangkoku. 

W sobotę najpierw zgłosiła się na policję w Pattaya, a następnie została skierowana do policji zajmującej się cyberprzestępczością komputerową. 

Pułkownik Siriwat Deephor z wydziału ds. przestępczości komputerowej powiedział, że jego wydział współpracuje z policją w Pattaya, aby wyśledzić vlogera.

Nie wiadomo, czy w tym czasie nadal przebywa w Tajlandii, jednak niedawno nagrał w okolicy kilka filmów, które zostały opublikowane.

Jak podaje „The Pattaya News”, w Tajlandii obowiązują jedne z najsurowszych na świecie przepisów dotyczących zniesławienia, poparte rygorystycznymi przepisami dotyczącymi cyberprzestępczości. To nie pierwszy przypadek, gdy vloger lub bloger opublikował negatywną lub nieprawidłową recenzję, co skutkuje oskarżeniem karnym.

Oryginalny artykuł został opublikowany w języku tajskim na 77kaoded.

Źródło: 77kaoded, Thaivisa

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/