Tajskie Ministerstwo Turystyki ogłasza wyniki sierpniowej turystyki. Wzrost o 5.59% rok do roku, mocne odbicie w Chinach

BANGKOK (Reuters) – Liczba turystów zagranicznych przybywających do Tajlandii wzrosła w sierpniu o 5.59% w porównaniu z rokiem poprzednim, przy czym liczba chińskich odwiedzających znacznie wzrosła, podało we wtorek ministerstwo turystyki.

3.41 mln zagranicznych przybyszów w sierpniu wydało 170 mld bahtów (5.55 mld dolarów), co oznacza wzrost o 7.12% rok do roku, podało ministerstwo w oświadczeniu po posiedzeniu rządu.

Liczba chińskich turystów, największego źródła odwiedzających Tajlandię, wzrosła w sierpniu o 15.6% w porównaniu z rokiem poprzednim do 1 miliona, po wzroście o 5.81% w lipcu po pięciu miesiącach spadków.

W okresie styczeń-sierpień liczba turystów zagranicznych wzrosła o 2.6% rok do roku do 26.5 mln.

Rząd uważa, że ​​liczba zagranicznych podróżnych osiągnie w tym roku rekordowy poziom 40 milionów, powiedziała dziennikarzom rzecznik rządu Narumon Pinyosinwat.

„Premier poinstruował odpowiednie agencje, aby zajęły się wszelkim wpływem napływu turystów zagranicznych na społeczeństwo, środowisko i infrastrukturę” – powiedziała.

W zeszłym roku przybyło 38.3 miliona zagranicznych przybyszów, ale katastrofa łodzi w pobliżu wyspy Phuket, w której zginęło 47 chińskich turystów, była obwiniana o spadek liczby przybywających z Chin.

Turystyka jest głównym motorem wzrostu w Tajlandii, a wpływy z turystyki zagranicznej stanowią około 12% produktu krajowego brutto (PKB).

Źródło:

reuters_logo.jpg

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/