W ostatnim sondażu system opieki zdrowotnej Tajlandii zajął szóste miejsce na świecie

Tajlandia zdobywa uznanie na całym świecie za jakość swoich usług opieki zdrowotnej, po tym, jak amerykański magazyn CEOWORLD umieścił Tajlandię na szóstym miejscu na liście krajów z najlepszymi systemami opieki zdrowotnej w 2019 r., podało późnym wieczorem Ministerstwo Zdrowia Publicznego.

Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul uznał ranking za wskaźnik sukcesu kraju w rozwoju sektora opieki zdrowotnej.  

Jednak pan Anutin powiedział również w poniedziałek, że rząd nie może spoczywać na laurach, ponieważ same rankingi nie mają tak dużego znaczenia, jak to, jak dobrze ministerstwo wypełnia swoje obowiązki w zakresie utrzymania zdrowia publicznego.

Przeczytaj cały artykuł i wyniki ankiety poniżej z Bangkok Post.

https://www.bangkokpost.com/thailand/general/1746289/thailands-healthcare-ranked-sixth-best-in-the-world

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/