W ostatnim sondażu system opieki zdrowotnej Tajlandii zajął szóste miejsce na świecie

Tajlandia zdobywa uznanie na całym świecie za jakość swoich usług opieki zdrowotnej, po tym, jak amerykański magazyn CEOWORLD umieścił Tajlandię na szóstym miejscu na liście krajów z najlepszymi systemami opieki zdrowotnej w 2019 r., podało późnym wieczorem Ministerstwo Zdrowia Publicznego.

Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul uznał ranking za wskaźnik sukcesu kraju w rozwoju sektora opieki zdrowotnej.  

Jednak pan Anutin powiedział również w poniedziałek, że rząd nie może spoczywać na laurach, ponieważ same rankingi nie mają tak dużego znaczenia, jak to, jak dobrze ministerstwo wypełnia swoje obowiązki w zakresie utrzymania zdrowia publicznego.

Przeczytaj cały artykuł i wyniki ankiety poniżej z Bangkok Post.

https://www.bangkokpost.com/thailand/general/1746289/thailands-healthcare-ranked-sixth-best-in-the-world

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/