17 dzielnic na północnym wschodzie ogłosiło strefy klęski powodzi, sytuacja nadal jest tragiczna

Gubernator Ubon Ratchathani Sarit Withoon mówi, że administracja prowincji ogłosiła 17 stref klęski żywiołowej, ponieważ sytuacja powodziowa w północno-wschodniej prowincji nadal się pogarsza. Ubon Ratchathani znajduje się na dalekim wschodzie północno-wschodniego Thialandu.

Mówi, że administracja przeznaczyła już 200,000 XNUMX bahtów dla każdego okręgu na natychmiastowe operacje.

The Nation informuje, że 17 dzielnic jest…

Muang Samsib, Trakarn Phuetphol, Nayia, Tarnsoom, Don Modaeng, Nam Khun, Lao Sua Koke, Khuang Nai, Warin Chamrab, Kud Khao Poon, Nam Yuen, Pho Sai, Namtan, Sri Muang Mai, Phibul Mungsaharn i Sawang Weerawong.

Gubernator powiedział, że dotychczas trwające powodzie dotknęły 32,306 1,141 rodzin w 159 wsiach w 25 tambonie w 523,104 dystryktach prowincji. Powodzie uszkodziły także 74 13 grunty rolne w powiecie oraz XNUMX szkoły i XNUMX urzędów państwowych. W wyniku powodzi utonął również miejscowy mieszkaniec.

Powiedział, że administracja prowincji utworzyła 48 tymczasowych schronów w siedmiu dzielnicach i że 4,831 rodzin z 51 wsi i gmin zostało ewakuowanych, aby pozostać w schronach.

Urzędnicy powiedzieli, że poziom wody w rzece Mool wciąż się podnosi i osiągnął 10.67 metrów, co stanowi wzrost o 12 centymetrów od wczoraj (wtorek). Szkoły w dzielnicy będą zamknięte do 16 września.

Urzędnicy zajmujący się irygacją podnieśli wrota śluzy do pełnej przepustowości na tamach Sirinthorn i Pak Mool, aby przyspieszyć uwalnianie wody, aby umożliwić szybszy przepływ wody z rzeki Mool do rzeki Mekong.

ŹRÓDŁO: Nation

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/