Raport z konferencji Amcham w Pattaya na temat perspektyw hoteli i rynku hotelowego / turystycznego - znacznie lepszy niż oczekiwano

https://www.amchamthailand.com/2019/09/06/hotels-and-hotel-residences-market-outlook-for-greater-pattaya/

Amerykańska Izba Handlowa w Tajlandii zorganizowała niedawno w Pattaya konferencję poświęconą branży hotelarskiej, aktualnemu rynkowi i przyszłości branży hotelarskiej w Pattaya.

Ten wykres mierzy hotele z wyższej półki w okolicy i obłożenie w porównaniu z resztą kraju.

Pomimo tego, co niektórzy samozwańczy internetowi eksperci od doom i mroku mówią w Internecie, co wydawało się być tematem przewodnim konferencji, liczby i statystyki malują znacząco inny obraz. Pełne prezentacje i dane można zobaczyć w powyższym linku.

Wraz z pojawieniem się Wschodniego Korytarza Gospodarczego i wielu projektów, które szczegółowo omówili, przyszłość hotelu również rysuje się w jasnych barwach.

Niektóre ogólne dania na wynos….

Pattaya ma 13 milionów odwiedzających rocznie. Ta liczba była znacznie wyższa niż ostatni raport MasterCard, ale opiera się na tym, co nazywają większym obszarem Pattaya, który obejmuje otaczający region. Obejmuje również turystykę krajową.

Nic dziwnego, że obecnie większość gości hotelowych to Chińczycy i Hindusi. Wzrasta również turystyka krajowa. Liczba odwiedzających z Europy i Ameryki jest niewielka.

Ogólny udział silnie rośnie. Markowe hotele znacznie rosną w stosunku do małych pensjonatów, zwłaszcza przy obecnych ograniczeniach i represjach mających na celu wzmocnienie prawa dotyczącego hoteli, takich jak ustawa hotelowa.

Poniżej znajduje się relacja Kim Waddoup, która uczestniczyła w tym wydarzeniu. Zdecydowanie zalecamy zapoznanie się z niektórymi prezentowanymi slajdami i informacjami, aby uzyskać prawdziwy obraz tego, co dzieje się w okolicy oraz na rynku hotelowym i turystycznym. Projekty omawiane na najbliższe lata pod kątem EWG są dość duże.

Konferencja AmCham Hotel: Hotele i rezydencje hotelowe: Perspektywy rynkowe dla Greater Pattaya

AmCham, Amerykańska Izba Handlowa, zorganizowała 5 września profesjonalną Konferencję w pomyślnym otoczeniu sali balowej Holiday Inn. Skoncentrowane popołudniowe wydarzenie zatytułowane „Hotel and Hotel Residences Market Outlook for Greater Pattaya” przyciągnęło śmietankę z branży hotelarskiej w Pattaya, aby wysłuchać starannie dobranych prelegentów, którzy przedstawili bardzo istotne informacje i dane na temat tego, jak naprawdę radzi sobie Pattaya z Pattaya porównania do innych kurortów zarówno w Tajlandii, jak i za granicą.

W swoim przemówieniu otwierającym, nieposkromiony Bill Barnett z C9 Hotel Networks otworzył postępowanie, stwierdzając, że Pattaya osiąga 13 milionów przyjazdów rocznie. Konkuruje to z całkowitą liczbą przyjazdów turystycznych do niektórych krajów, nie mówiąc już o pojedynczych kurortach. Wszystko nie jest zgubą i smutkiem dla Pattayi, ponieważ większość prezentowanych danych koncentrowała się na wyniku finansowym. Hotele i Rezydencje muszą budżetować i kalkulować drobny bilans noclegów odnoszonych do przychodów, tzw. RevPAR (przychód na dostępny pokój),

W branży turystycznej istnieją prywatne firmy, które gromadzą dane, które są im dostarczane przez poszczególne hotele. Są to głównie hotele markowe lub sieciowe, które mają solidną strukturę korporacyjną zawierającą szczegółowe raporty, prawidłowe fakty i dane w czasie rzeczywistym. Dane te są wprowadzane do banków danych, które umożliwiają tym organizacjom zebranie dokładnych i szczegółowych informacji dotyczących działalności hotelowej/hotelarskiej. Umożliwiają one również tym firmom dostarczenie dokładnego przekroju kondycji (dolna linia) rynku. Na przykład niższe liczby przyjazdów, ale pokoje sprzedane po wyższej cenie, są dobre dla hoteli, podczas gdy ośrodki wypoczynkowe odnotują spadek liczby przyjazdów.

Najistotniejsze wskazówki w przemówieniu wiodącym Fenady Uriate, Business Development Manager z STR, wskazały następujące trendy na podstawie dostarczonych danych:-

  • Liczba „markowych” hoteli rośnie w Pattaya, teraz 39%
  • Podaż wzrosła o 1.6%, ale popyt o 2%
  • Obłożenie spadło o 0.3%, ADR (średnia stawka dzienna) o 3.3%, więc RevPAR spadł o 3.6%
  • Analiza sezonowa pokazuje najwyższe obłożenie w weekendy, szczególnie w sobotę wieczorem
  • Podczas gdy ADR ucierpiał w dni powszednie, cena pozostała stabilna w weekendy

Podaż/popyt i przychody to kluczowe słowa dla sektora hotelarskiego i chociaż eksperci od stołków piwnych mogą zauważyć, że wydaje się, że do Pattaya przyjeżdża mniej gości, biznes hotelowy jest dość optymistyczny. Jednak w okolicy Pattaya w budowie jest obecnie dodatkowe 5,500 pokoi. 41% tej nowej zdolności zostanie otwarte w 2020 roku.

Oprócz danych statystycznych hoteli pojawiła się ciekawa prezentacja Puchong Kometsopha z Grupy WHA, przedstawiająca ogromne inwestycje infrastrukturalne, które są obecnie realizowane w EWG. Obecnie w budowie jest wiele mega projektów, a wiele innych znajduje się w fazie zaawansowanego planowania. To będzie i już wpływa na obłożenie hoteli regionalnych. Czasami możemy zobaczyć tylko własne spojrzenie na Pattaya, ale przegląd jest rozległy, a rozwój przyniesie wzrost biznesu naszym hotelom.

Po prezentacjach i ciekawych dyskusjach panelowych większość uczestników przeszła do baru Havana, gdzie można było spotkać ekstremalnych rywali biznesowych, dyskutujących zarówno o biznesie, jak i oczywiście o innych ważnych sprawach!

Prezentacje z wydarzenia można zobaczyć w całości na stronie AmCham Thailand https://www.amchamthailand.com/2019/09/06/hotels-and-hotel-residences-market-outlook-for-greater-pattaya/

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/