Siła tajskiego bahta nadal przysparza problemów ekonomicznych

Według raportu Bloomberga udostępnionego dziś rano przez ThaiVisa, waluta Tajlandii przyprawia ją o poważny ekonomiczny ból głowy.

Od ponad 5 lat baht tajski radzi sobie najlepiej na świecie w stosunku do dolara amerykańskiego, ale ta siła spowodowała obniżenie szacunków wzrostu dla gospodarki opartej na handlu i turystyce.

Trwająca wojna handlowa między USA a Chinami nie pomogła, a Tajlandia odnotowała najsłabszy wzrost gospodarczy od 2014 roku. 

gospodarka z bodźcami o wartości ponad 10 miliardów dolarów nie jest wspomagana przez silną walutę.

Tajski baht umocnił się w stosunku do dolara amerykańskiego bardziej niż jakakolwiek inna waluta azjatycka, wzmacniając się o 6% w 2019 roku.

Według Australia & New Zealand Banking Group Ltd, urzędnicy będą uważać na zbytnie interwencje na rynkach walutowych, ponieważ Stany Zjednoczone ściśle monitorują politykę walutową krajów, a baht tajski jest postrzegany jako bezpieczna przystań.

ŹRÓDŁO: TajskaWiza Bloomberg

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/