Tajski departament akcyzowy ogłasza, że ​​podatki od słodkich napojów mają podwoić się od 1 października.

Departament Akcyzowy ogłosił, że podatki od napojów słodzonych podwoją się, począwszy od 1 października 2019 r.

Będzie również podwajany co dwa lata. Według rządu tajlandzkiego ten środek podatkowy nie jest przeznaczony do dochodów rządu, ale do zmiany zachowań konsumentów i zmniejszenia kosztów zdrowia publicznego, ponieważ ogół społeczeństwa spożywa obecnie cukier średnio dwa do trzech razy więcej niż zalecana dopuszczalna ilość przez WHO, powodując choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, nadciśnienie i choroby serca.

Dla tych, którzy lubią napoje gazowane i nadziewane cukrem, w niedalekiej przyszłości może to jeszcze bardziej trafić do portfela.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/