Tajski Departament Akcyzy ogłasza podwojenie podatków od słodkich napojów od 1 października.

Departament Akcyzy ogłosił, że od 1 października 2019 r. podwoi się podatek od napojów słodzonych.

Będzie też podwajany co dwa lata. Według rządu Tajlandii ten środek podatkowy nie jest przeznaczony na dochody rządu, ale na zmianę zachowań konsumentów i zmniejszenie kosztów zdrowia publicznego, ponieważ ogół społeczeństwa spożywa obecnie cukier średnio dwa do trzech razy więcej niż zalecana dopuszczalna ilość przez WHO, powodując choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, nadciśnienie i choroby serca.

Dla tych, którzy lubią napoje gazowane i wypełnione cukrem, w najbliższej przyszłości może to uderzyć nieco bardziej w portfel.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/