Thai Immigration ogłasza, że ​​wielu obcokrajowców nie musi zgłaszać imigracji przy przeprowadzce, pozostaje wiele pytań

Źródło:

https://www.immigration.go.th/content/notifyresidence?click=1

Wczoraj wieczorem obraz zaczął rozprzestrzeniać się wirusowo, co zostało potwierdzone dzisiejszego popołudnia jako oficjalne, w którym Immigration ogłosiło na swojej stronie internetowej, że większość obcokrajowców nie musi powiadamiać imigracji podczas podróży po kraju w ciągu 24 godzin.

Jak obszernie informowano w mediach, w tym na naszej stronie internetowej, zamieszanie zaczęło się w marcu, kiedy Urząd Imigracyjny zaczął egzekwować prawo z 1979 r., zgodnie z którym cudzoziemiec musi powiadomić o opuszczeniu swojego miejsca zamieszkania w ciągu 24 godzin, a wynajmujący musi powiadomić o tym cudzoziemiec przebywa w miejscu zamieszkania. Te dwie formy to TM28 i TM30.

Wydawać by się mogło, że zapowiedź, która była krótka, konkretnie odnosi się do części TM28, dotyczącej konieczności zgłoszenia się cudzoziemca. Wydaje się również niejasne, czy są to turyści oraz posiadacze wiz biznesowych i edukacyjnych, a nie posiadacze wiz emerytalnych lub małżeńskich/rodzinnych.

Nie ma również wzmianki o tym, czy właściciel lub właściciel nieruchomości nadal będzie musiał złożyć TM30, że cudzoziemiec przebywa pod ich adresem w ciągu 24 godzin.

Ogłoszenie wydaje się być odpowiedzią na duże grupy zagranicznych właścicieli firm, które wykazują duże zaniepokojenie przepisami, które mogłyby powodować problemy dla podróżujących zagranicznych biznesmenów w ciągu ostatnich kilku tygodni. Szef Thai Immigration przeprowadził wywiad z BBC Thai pod koniec zeszłego tygodnia, w którym stwierdził, że zasady muszą się zmienić i są przestarzałe.

Wiele dużych agencji informacyjnych szuka wyjaśnień w Imigracji.

Źródło: Thai Immigration, Coconuts,

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/