Imigracja wyjaśnia mylące zawiadomienie wysłane w weekend o zwolnieniach ze zgłoszenia TM28. Edukacja, wizy biznesowe są zwolnione, emerytura, małżeństwo i rodzina nie są

Phuket-

Phuket Immigration rozmawiał dziś z Phuket News, pierwszym dużym oddziałem Immigration, który to zrobił, i wyjaśnił ogłoszenie opublikowane przez Immigration w weekend, które wywołało wiele plotek i spekulacji.

Przyznali, że ogłoszenie może być mylące, więc starali się to wyjaśnić. Nowe środki i zmiany zostały ogłoszone na spotkaniu 9 września, powiedzieli.

Oto, co zostało powiedziane:

Pułkownik Kathathorn z Phuket Immigration przyznał dziś rano, że ogłoszenie może być mylące.

„Zawiadomienie ogłasza wyjątki od wymogu TM28, aby obcokrajowcy zgłaszali swoje miejsce pobytu w ciągu 24 godzin od przybycia do miejsca docelowego” – powiedział.

„W szczególności zwalnia wszystkich obcokrajowców wjeżdżających do Tajlandii w celach turystycznych (w tym wizy „TR” i turystów wjeżdżających do Tajlandii na podstawie wizy w dniu przyjazdu i zwolnienia z obowiązku wizowego), wizy sportowe (S), wizy biznesowe (B), wizy inwestycyjne (IM, IB ), wizy edukacyjne (ED, RS) oraz wizy dla wykwalifikowanych rzemieślników lub specjalistów (EX).

„Ci ludzie są teraz zwolnieni z obowiązku składania TM28 zgłaszającego ich miejsce pobytu” – powiedział.

Jednak płk Kathathorn podkreślił, że zwolnione są tylko osoby przebywające w kraju na tego typu wizach.

„Wymaganie TM28 nadal dotyczy wszystkich innych osób nieobjętych tymi wizami” – powiedział.

„Zgłoszenie TM28 nie jest już przez te osoby wymagane ze względu na wymóg TM30, który nakłada na właścicieli nieruchomości obowiązek zgłaszania wszelkich przebywających tam cudzoziemców” – wyjaśnił.
Dowiedz się więcej:

https://www.thephuketnews.com/phuket-immigration-clarifies-tm28-24-hour-reporting-exceptions-72888.php#ggRrgMs2WTCEqsMW.99

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/