Tajski rząd twierdzi, że nie ignoruje ofiar powodzi

Premier generalny Prayut Chan-o-cha przywiązuje dużą wagę do działań mających na celu złagodzenie krzywd ofiar powodzi, a rząd ma procedury, aby im odszkodować - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka rządu.

Rzeczniczka rządu Naruemol Pinyosinwat najwyraźniej odpowiadała na rosnącą krytykę w sieciach społecznościowych, że rząd Prayut ignoruje trudną sytuację ofiar powodzi w północno-wschodnich prowincjach.

Krytyka pojawiła się po tym, jak pod koniec ubiegłego tygodnia Prayut odwiedził Nakhon Si Thammarat i Surat Thani, zamiast udać się do Ubon Ratchathani i innych północno-wschodnich prowincji dotkniętych powodziami.

Naruemol powiedział, że Prayut priorytetowo traktuje pomoc ofiarom powodzi i poinstruował zainteresowane agencje rządowe, aby udzielały pomocy zgodnie z ustalonymi procedurami, począwszy od środków nadzwyczajnych w celu ewakuacji ofiar powodzi z ich domów, po dostarczanie żywności i wody pitnej na zalane tereny.

Powiedziała, że ​​gdy woda opadnie, rząd przyspieszy badania dotkniętych obszarów w celu przeprowadzenia prac rekultywacyjnych, a także zapewni ofiarom środki zaradcze.

Obejmują one wypłatę odszkodowań w wysokości 50,000 200,000 Bt rodzinom każdej ofiary zabitej przez powódź oraz 15,000 17,000 Bt za domy całkowicie zniszczone przez wodę. Osoby z częściowo uszkodzonymi domami otrzymają odszkodowanie od XNUMX XNUMX do XNUMX XNUMX Bt, w zależności od ogrom szkód, dodała.

Ponadto inne agencje rządowe, zwłaszcza Bank Rolnictwa i Spółdzielczości Rolniczej, zapewnią pomoc osobom poszkodowanym.

„Ofiary powodzi mogą mieć pewność, że rząd ich nie opuści”, powiedziała rzeczniczka, dodając, że zarządzanie podarowanymi przedmiotami będzie przejrzyste, z komitetem w każdej prowincji odpowiedzialnym za dystrybucję ofiarowanych funduszy i towarów wśród ofiar.

Źródło: The Nation, tajska wiza

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/