Tajka aresztowana za kradzież od turystów w hostelach w Pattaya

ZDJĘCIA: Policja w Pattaya

A female suspect has been arrested after allegedly stealing from tourists in local hostels in Pattaya this past weekend. The hostels where she operated were primarily dorm room style open communal area hostels.

The Pattaya City Police reports that they have arrested a 26 year old Thai woman known as Kanokwan ‘Nok’ Pattanangam.

According to Pattaya Police, she pretended to check into multiple area hostels. After that, she stole other tourists belongings and cash in rooms more than 10 times in the past several weeks.

She admitted that she is a gambler who has lost much money and allegedly admitted the crimes to police. She is facing multiple charges of theft.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/