Na dzień dzisiejszy policja drogowa Tajlandii nie może już legalnie skonfiskować twojego prawa jazdy

Obecnie obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, co oznacza, że ​​policja drogowa nie może już konfiskować praw jazdy. 

Kierowcy, którzy łamią przepisy ruchu drogowego, otrzymają bilety pocztą. 

TNA poinformowało, że ruch ułatwi społeczeństwu.

I rozmawiali z doświadczonym policjantem drogowym na punktach kontrolnych przez dziesięć lat, który powiedział, że nowe prawo „zmniejszy konflikt między policją a społeczeństwem”. 

Powiedział, że w przeszłości były „nieporozumienia” dotyczące przepisów ruchu drogowego. 

Od teraz kierowcy i pasażerowie mogą okazać dowód posiadania prawa jazdy, przedstawiając swoją kartę w tradycyjny sposób lub korzystając z aplikacji DLT QR LICENSE. 

Nowy system będzie miał również tę zaletę, że licencje nie zostaną utracone, jak miało to miejsce w przeszłości. 

Liczy się również, że zostanie rozwiązany problem ogromnej liczby niezapłaconych mandatów. 

TNA powiedział, że z 13 milionów wystawionych grzywien tylko 2.6 miliona lub 20% zostało zapłaconych.

System łączący policję z Departamentem Transportu Lądowego (DLT) zostanie w pełni uruchomiony 1 października, co oznacza, że ​​osoby, które nie zapłacą mandatów, nie będą mogły odnowić podatku, co spowoduje, że ich pojazdy będą nielegalne na drogach. 

Źródło: TNA

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/