Na dzień dzisiejszy policja drogowa Tajlandii nie może już legalnie skonfiskować twojego prawa jazdy

Dziś weszły w życie nowe przepisy ruchu drogowego, które oznaczają, że policja drogowa nie może już konfiskować praw jazdy. 

Kierowcy, którzy złamią przepisy ruchu drogowego, otrzymają mandaty pocztą. 

TNA poinformowało, że to posunięcie ułatwi życie społeczeństwu.

Rozmawiali także z policjantem-weteranem ruchu drogowego, który przez dziesięć lat pracował na punktach kontrolnych, i powiedział, że nowe prawo „zmniejszy konflikt między policją a społeczeństwem”. 

Dodał, że w przeszłości zdarzały się „nieporozumienia” dotyczące przepisów ruchu drogowego. 

Od teraz kierowcy i pasażerowie mogą okazać dowód posiadania prawa jazdy, okazując kartę w tradycyjny sposób lub za pomocą aplikacji DLT QR LICENSE. 

Zaletą nowego systemu będzie również to, że licencje nie będą tracone, jak miało to miejsce w przeszłości. 

Należy także mieć nadzieję, że rozwiązany zostanie problem ogromnej liczby niezapłaconych kar finansowych. 

TNA stwierdziło, że z 13 milionów nałożonych grzywien zapłacono jedynie 2.6 miliona, czyli 20%.

System łączący policję z Departamentem Transportu Lądowego (DLT) będzie w pełni gotowy do działania 1 października, co oznacza, że ​​osoby, które nie zapłacą kar finansowych, nie będą mogły odnowić płacenia podatku, co spowoduje, że ich pojazdy będą nielegalne na drogach. 

Źródło: TNA

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/