Opinia: „Going Green – nowa strategia gospodarcza dla ASEAN”

Poniżej znajduje się wstępniak opinii gości. Ich wypowiedzi są ich własnymi i mogą nie odzwierciedlać wypowiedzi mediów TPN. Ich biografia i informacje znajdują się pod artykułem.

Wizja Wspólnoty ASEAN 2025 ponownie podkreśla nadrzędne znaczenie ochrony środowiska i zapewnienia zrównoważonych gospodarek w Azji Południowo-Wschodniej. Jest to zsynchronizowane z Agendą ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030, która kładzie nacisk na zapobieganie degradacji środowiska i łagodzenie zmian klimatycznych.

Kraje ASEAN mogą zapewnić zielony i zrównoważony wzrost gospodarczy, stawiając na pierwszym miejscu zrównoważone finanse i zrównoważoną infrastrukturę oraz poprzez recykling odpadów. Dokonując szybkiego ożywienia gospodarczego podczas pandemii, kraje mogą skorzystać z rosnącego nacisku na zrównoważony rozwój, tworząc zielone miejsca pracy.

Opublikowany przez ASEAN raport dotyczący stanu rynku 2020 dotyczący zrównoważonego finansowania podkreśla, że ​​finansowanie dłużne w Azji Południowo-Wschodniej osiągnęło wartość 12.1 miliarda USD w 2020 r.

Malezyjski bank CIMB zobowiązał się zapewnić zrównoważony rozwój i złagodzić zmiany klimatyczne.

Podczas Dnia Inwestora Zrównoważonego Rozwoju CIMB wspomniano, że malezyjski bank przeznaczy 30 miliardów RM na zrównoważone finansowanie w ciągu najbliższych trzech lat. Zrównoważone finansowanie CIMB obejmuje obligacje, produkty majątkowe, bankowość hurtową i komercyjną.

W ramach celów zrównoważonego rozwoju bank ma nadzieję osiągnąć zerową emisję gazów cieplarnianych do roku 2050.

Jest to zgodne z ogłoszonym niedawno 12. planem malezyjskiego rządu. Nowa administracja Malezji ma nadzieję, że kraj Azji Południowo-Wschodniej może zmniejszyć intensywność emisji gazów cieplarnianych o 45 procent przed 2030 r. i osiągnąć neutralność węglową do 2050 r.

Aby zmniejszyć emisje dwutlenku węgla, administracja Malezji ustanowi podatek węglowy i handel węglem.

Malezja zaczęła również traktować priorytetowo zrównoważoną infrastrukturę.

Premier Malezji zapowiedział, że na Półwyspie Malezyjskim elektrownie węglowe zostaną zastąpione elektrowniami gazowymi. Przyszła produkcja energii elektrycznej w Malezji będzie pochodzić z innych źródeł odnawialnych, takich jak energia słoneczna, biogaz i biomasa.

Kraj będzie również rozwijał pojazdy energooszczędne, w szczególności pojazdy elektryczne. W planach jest zainstalowanie kiosków do ładowania pojazdów elektrycznych.

Podobnie Indonezja zaczęła budować zrównoważoną infrastrukturę, mając nadzieję na osiągnięcie celów zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji.

Dżakarta otrzymała nagrodę Sustainable Transport Award 2021 w uznaniu wysiłków miasta w zakresie budowy zrównoważonej infrastruktury transportu publicznego.

Stolica Indonezji jest przyjazna dla rowerzystów, ponieważ administracja stolicy ma 63 kilometry ścieżek rowerowych.

Co więcej, administracja Dżakarty ma nadzieję na przekształcenie 10,000 2030 autobusów publicznych w autobusy elektryczne do XNUMX roku.

Indonezyjski rząd zamierza zbudować panele słoneczne o wartości ponad 1 miliarda dolarów na dachach budynków w całej Indonezji.

Ministerstwo Energii Brunei opracowało pięcioletni plan rozwoju energii odnawialnej i słonecznej.

Kraj Azji Południowo-Wschodniej ma nadzieję, że do 30 r. uzyska 2035 procent energii odnawialnej.

W kwietniu 2021 r. Brunei Shell Petroleum zainstalowało elektrownię fotowoltaiczną, która będzie dostarczać energię elektryczną, jednocześnie zmniejszając corocznie emisję dwutlenku węgla.

Brunei uchwali rozporządzenie w sprawie efektywności energetycznej 2021, aby zachęcić firmy i gospodarstwa domowe do korzystania z energooszczędnych urządzeń.

Kambodża współpracuje obecnie z Australią, wieloletnim partnerem środowiskowym, nad badaniem czystego paliwa wodorowego jako odnawialnego źródła energii.

Jest to wsparcie dla Kambodży w zakresie oceny i integracji energii odnawialnej w celu generowania bardziej ekologicznych i zrównoważonych źródeł energii oraz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Aby osiągnąć gospodarkę o obiegu zamkniętym i zrównoważoną w Azji Południowo-Wschodniej, kraje ASEAN muszą poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać odpady materiałowe, w szczególności tworzywa sztuczne.

Singapurskie Stowarzyszenie Recyklingu Tworzyw Sztucznych (PRAS) zostało zainaugurowane w sierpniu 2021 r. w celu analizy innowacyjnych rozwiązań i zwiększenia kompetencji Singapuru w zakresie recyklingu i zarządzania odpadami z tworzyw sztucznych.

Prezes PRAS ma nadzieję, że recykling tworzyw sztucznych w Singapurze osiągnie 70 proc. w ciągu najbliższej dekady.

Minister ds. Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Singapuru niedawno skomentował, że wśród rozwiązań zastosowanych w Singapurze jest program zwrotu butelek po napojach, budowa punktu recyklingu butelek PET oraz przetwarzanie zmieszanych odpadów z tworzyw sztucznych na materiały budowlane.

Według ONZ branża modowa i odzieżowa jest drugim największym trucicielem na świecie. Sojusz ONZ na rzecz zrównoważonej mody podkreśla, że ​​niesprzedane ubrania o wartości 500 miliardów dolarów są co roku wyrzucane na wysypiska śmieci.

Aby rozwiązać ten problem, marki modowe w Wietnamie zdecydowały się na zrównoważoną i przyjazną dla środowiska modę.

Uniqlo zebrał używane ubrania w całym Wietnamie i przerobił je na ubrania do noszenia.

Wietnamska marka modowa Leinné specjalizuje się w zrównoważonych i ekologicznych produktach luksusowych, wykorzystujących zrównoważone materiały.

Marka akcesoriów będzie również promować świadomość ekologiczną poprzez prowadzenie kampanii ekologicznych. Na przykład kampania społeczności Refinity będzie zbierać stare ubrania i przekształcać je w przedmioty codziennego użytku wielokrotnego użytku.

Poza ograniczeniem marnotrawstwa odzieży Wietnam stara się również ograniczyć ilość odpadów opakowaniowych.

Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Środowiska Wietnamu rozważa uchwalenie prawa, które zobowiąże producentów i importerów opakowań w Wietnamie do odpowiedzialności za zarządzanie odpadami opakowaniowymi.

W ramach ożywienia gospodarczego podczas pandemii kraje Azji Południowo-Wschodniej mogą zwiększyć nacisk na zrównoważony rozwój, identyfikując i tworząc więcej zielonych miejsc pracy. Ponadto zielone role mają kluczowe znaczenie dla tworzenia zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska gospodarek.

Według Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) zielone role odgrywają w branżach takich jak rolnictwo, energia odnawialna i budownictwo, które pomogą chronić środowisko naturalne i złagodzić zagrożenia klimatyczne.

Rząd Filipin ustanowił ustawę o zielonych miejscach pracy w 2016 r., aby zachęcić filipińskie firmy do tworzenia zielonych miejsc pracy, zapewniając zachęty dla przedsiębiorstw.

Departament Rozwoju Umiejętności Tajlandii rozpoczął współpracę z przedsiębiorstwami w celu rozwijania kompetencji i zestawów umiejętności w sektorze zrównoważonego rozwoju oraz tworzenia większej liczby zielonych miejsc pracy.

Artykuł Bain and Company „Zielona gospodarka Azji Południowo-Wschodniej: ścieżka do pełnego potencjału” opublikowany w listopadzie 2020 r. podkreśla, że ​​przemysł ekologiczny i zrównoważony doda 1 bilion dolarów do PKB Azji Południowo-Wschodniej do 2030 r.

Ponadto miasta ASEAN, takie jak Bangkok, Ho Chi Minh City i Dżakarta, będą silnie dotknięte zmianami klimatycznymi.

Jest to dogodny moment dla krajów Azji Południowo-Wschodniej, aby wykorzystać możliwości oferowane przez sektor zrównoważonego rozwoju i wypełnić swoje zobowiązania w zakresie ochrony środowiska w celu szybkiego złagodzenia zmian klimatycznych.

Imię i nazwisko pisarza: Ong Bo Yang

Profil: http://www.linkedin.com/in/ongboyang

Opis sprzedawcy

Obecnie jestem podwójnym studentem studiów magisterskich na kierunku Master of Science in Program and Project Management na University of Warwick oraz na kierunku Master of Business Administration (MBA) w Quantic School of Business and Technology.

Napisałem 17 artykułów dla 12 gazet ASEAN, a mianowicie kambodżańskiego The Phnom Penh Post, malezyjskiego Daily Express, Malaysiakini i The Sun Daily, birmańskiego The Myanmar Times, filipińskiego Daily Tribune, singapurskiego The Business Times, tajlandzkiego Bangkok Post, Chiang Rai Times, Pattaya News i TPN National oraz VnExpress z Wietnamu.

Wysyłanie
recenzja użytkownika
3.75 (4 głosów)
Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/