Tajski minister zdrowia publicznego proponuje zakończyć rejestrację „Thailand Pass” – ale początkowo tylko dla powracających z Tajlandii

FOTO: Prachachat

Krajowy –

Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul powiedział dziś, 5 maja, że ​​zaproponuje anulowanie rejestracji „Thailand Pass” początkowo dla powracających z Tajlandii, zanim ewentualnie rozszerzy ją na obcokrajowców w kolejnym kroku.

Minister poinformował również, że spada śmiertelność pacjentów z Covid-19. Wskaźnik obłożenia łóżek wynosił obecnie około 20 procent, wskaźnik infekcji wśród międzynarodowych przybyszów wynosił 0.001 procent, a leki i środki medyczne były wystarczające do leczenia pacjentów z COVID-19.

Kontynuował, że gdyby ogólna sytuacja koronawirusa Covid-19 była pod kontrolą, środki zapobiegawcze zostałyby złagodzone w ramach przygotowań do ogłoszenia Covid-19 jako choroby endemicznej.

Co więcej, Anutin planował zaproponować Centre for Covid-19 Situation Administration (CCSA), aby zakończyć rejestrację „Thailand Pass” początkowo tylko dla powracających z Tajlandii, a następnie ewentualnie złożyć wniosek do zagranicznych turystów.

Zapytany o to, czy dekret nadzwyczajny zostanie zakończony, czy przedłużony, minister odpowiedział, że decyzja ta dotyczy premiera Prayuta Chan-O'Chy i CCSA. Ale po tym, jak choroba stała się endemiczna, Anutin powiedział, że rząd nie będzie już musiał wdrażać dekretu o kontrolowaniu Covid-19.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News. Urodzona i wychowana w Bangkoku Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja do dziennikarstwa ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.