Golf: bohaterka z rodzinnego miasta Patty Tavatanakit na szczycie po pierwszym dniu Aramco Team Series – Bangkok; Drużyna Hillier prowadzi cztery piłki

12 maja, Bangkok: Patty Tavatanakit z Tajlandii prowadzi 1 milion dolarów Seria Aramco Team – Bangkok o jeden po pierwszej rundzie z sześcioma punktami poniżej par w Thai Country Club.

Świat #13 wykorzystał przewagę własnego gospodarza, kończąc jedną nad hiszpańską gwiazdą Aną Pelaez, przechodzącą do drugiej rundy w piątek.

Drużyna Hillier, której kapitanem jest Australijczyk Whitney Hillier, w której występują Chonlada Chayanun – grająca na swoim domowym polu – Krista Bakker z Finlandii i amator Pattanan Amatanon prowadzą na półmetku w formacie fourball turnieju, po zdobyciu jednego dnia minimum -16.

„To było naprawdę zabawne”, powiedział Tavatanakit, debiutant roku 2021 LPGA. „Udało mi się dobrze rozegrać rundę. Format zespołu jest nieco inny. Możliwość grania ze wszystkimi w tym samym czasie i robienia ptaszków, dopingowania ich, to naprawdę dobre uczucie.

„To format, który cię relaksuje. Byłem dzisiaj naprawdę spokojny i czułem, że błędy są w porządku, ponieważ miałem tam również innych ludzi do wsparcia”.

Zamiast zdecydować się na hotel dla graczy, Tavatanakit przebywa w tym tygodniu u swojej rodziny w Bangkoku – i ma w torbie przyjaciela z domu, Dana.

Zapytany, czy bycie jednym z bohaterów w rodzinnym mieście przyniosło ze sobą dodatkowy poziom presji gry, 22-latek dodał: „Chcę dobrze grać wszędzie, gdzie gram. Każdy tydzień traktuję jak normalne wydarzenie, niezależnie od tego, gdzie jestem, więc jestem tu tylko po to, by zagrać w kolejnym turnieju. 

„Dzisiaj naprawdę dobrze czytam zielone. Byłem zaskoczony, że tak naprawdę nie dostałem więcej dobrych odczytów ani dobrych przerw w rundach treningowych, ale dzisiaj myślę, że byłem trochę bardziej skoncentrowany, a Dan naprawdę mi pomógł.

Breakout Hiszpańska gwiazda Ana Pelaez siada z tyłu po dość niezwykłym dniu otwarcia bez straszydła 67.

24-latka przybyła do stolicy Tajlandii dopiero we wtorek wieczorem po tym, jak zapewniła sobie późne wejście do turnieju wartego milion dolarów po szokującym zwycięstwie w sześciu uderzeniach w Madrid Ladies Open.

Ponieważ burze opóźniały jej środowe popołudniowe treningi, Pelaez – która jechała przez pięć godzin, a następnie trzy loty w ciągu 24 godzin, aby dotrzeć do Bangkoku – przybyła do Thai Country Club dziś rano, grając tylko dziewięć dołków frontowych i spacerując po torach od 10 do 13 .

Tej nocy skorzystała z Google Earth, aby zobaczyć, z czym miała do czynienia podczas zamykania pięciu dołków kursu. Dzisiaj ukończyła birdie-birdie-birdie z zadziwiającą liczbą pięciu poniżej par.

„Szczerze, właściwie zaniemówiłem” — powiedział Pelaez. „Miałem świetną rundę. Dobrze się bawiłem. Musiałem uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zacząłem par, par, par, birdie, par, birdie – potem nie dostałem kolejnego birdie aż do dołka 16. A potem skończyłem z trzema z rzędu, więc jestem bardzo szczęśliwy. Właściwie zastrzyk pewności siebie na jutro.

„Cieszę się, że udało nam się wszystko przygotować i że tu jestem. Nie mogę uwierzyć, że naprawdę nie śpię po tylu podróżach i wszystkich emocjach. Powinienem być zmarnowany, ale jestem dobry!”

Drużyna Whitney Hillier ma swoją przewagę na jeden strzał przed ostatnim dniem Aramco Team Series – rywalizacji drużynowej o 500,000 XNUMX $ w Bangkoku.

Ich wynik do 16 osób był wystarczający, aby dać im niewielką przewagę w drodze do piątkowej decydującej rundy finałowej. 

„Właśnie zrobiliśmy birdie wcześnie” – powiedział Australijczyk Whitney, który jest w połowie Tajkiem. „Mieliśmy dobrą atmosferę i wszyscy dobrze się żelowali – wszyscy śmiali się i byli szczęśliwi. Więc tak, dobry zespół. Graliśmy dobrze.”

Drużyna Simmermacher – Magdalena Simmermacher (ARG), Charlotte Liautier (FRA), Isabella Deilert (SWE) i amator Sirapob Yapala – zajmują pozycję 15 poniżej par, wyprzedzając o jedno zespoły ze Szkocji Kylie Henry i Patty Tavatanakit.

Aramco Team Series – Bangkok będzie kontynuowany jutro, z ostatnim dniem formatu drużynowego i drugą z trzech rund indywidualnego konkursu $500,000.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.aramcoteamseries.com 

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/